Plaćamo ceh lošoj selekciji

Trener Mršić: Uz toliko promašenih šuteva nismo mogli bolje proći

- drazen.brajdic@vecernji.net Dražen Brajdić ZAGREB

Igrali smo protiv momčadi koja igra najbolju obranu u Eurokupu, a presudio je naš slabiji ulazak u drugo poluvrijem­e – kazao je Bilan Košarkaši Cedevite nisu uspjeli iznenaditi na gostovanju Valenciju, najjaču momčad u skupini čime bi ostali u igri za prolaz u četvrtfina­le Eurokupa (58:71). Tračak nade postoji još u mogućnosti da večeras Alba u Malagi pobijedi Unicaju i da se u posljednje­m kolu, nakon gostovanja Unicaje u Zagrebu, zatvori krug s tri momčadi koje imaju tri pobjede. A drugo poluvrijem­e gostiju, bilo je “kompatibil­no” nji- hovoj boji dresova – crnoj. Nakon samo 150 sekundi, i pet promašenih šuteva gostiju, domaćini su vodili 9:0. Srećom, cedevitaši su se vrlo brzo oporavili od početnog šoka. Nakon osam koševa Shurne, krajem 13. minute Zagrepčani su otišli na “plus osam”, a da nisu promašili tri zicera, to bi vodstvo bilo i veće. Nažalost, u završnici prvog poluvremen­a u sastavu domaćina “ukazao se” izvjesni Oriola, krilni-centar, koji je za manje od četiri minute zabio 12 koševa. Nažalost, na 57: 53 cedevitaši ne koriste tri napada u nizu, a Dubljević hvata loptu u napadu i Valencija odlazi na sigurnu distancu (60:53, 64:53). Jedini dvoznamenk­asti kod Cedevite bili su prvi centar Bilan (17 koševa) i krilni-centar Shur- na (14 koševa) koji je od srdačno pozdravlje­n od domaće publike. Toliko dugo i glasno su mu pljeskali kao da je u Valenciji proveo nekoliko sezona, a ne samo jednu. Shurna je djelovao kada je igrao na poziciji trojke, no ni to taktičko iznenađenj­e nije bilo dovoljno uz, napadački, tako skromne vanjske igrače. Naime, Boatright (8 koševa), James (2), Krušlin (2) i Tomas (0) zabili su zajedno tek 12 koševa što je, kao veliki problem istaknuo i trener Veljko Mršić: – Čak četiri naša vanjska igrača nisu bila na traženoj razi- ni, tako se ne može pobijediti. Najkorisni­ji cedevitaš, kapetan, Bilan zaključio je pak ovo: – Igrali smo protiv momčadi koja igra najbolju obranu u Eurokupu, a presudio je naš slabiji ulazak u drugo poluvrijem­e, To je igrač koji je zacijelo najviše razočarao predsjedni­ka kluba Mladena Vebera koji nije skrivao svoje nezadovolj­stvo: – Teško je bilo očekivati da ćemo se vaditi protiv ovakva suparnika i moramo se pomiriti da ćemo proći loše u Eurokupu. Slagali smo sastav za puno više, no od starta sezone plaćamo ceh lošoj selekciji igrača. Ako jednog dana želimo biti dio euroligašk­e obitelji, moramo i u Eurokupu pokazati više od ovoga. Sada nam preostaje nadati se da nešto možemo napraviti u ABA ligi.

Ako jednog dana želimo biti ozbiljan klub u Europi, moramo bolje i kvalitetni­je raditi