Dinamo ne zna za poraz, debitirao Guilherme

-

Plavi će u Beleku ostati i sljedeći tjedan, a u planu je odigrati još dvije prijateljs­ke utakmice pa će ih ukupno biti – čak sedam Dinamo je u turskom Beleku nastavio niz bez poraza, novi remi odigrali su protiv ukrajinske Zoryje Luhansk (2:2). Ivajlo Petev na teren je izveo Livakovića na vratima, ispred njega Leškovića i Sigalija te Pivarića i Matela. U sredini su bili Pavičić i Knežević, a ispred prve špice Hodžića stajala je trojka – Fiolić, Machado i Šitum. Prvi gol primio je Dinamo u 10. minuti, kada je Lipartia pronašao Petriaka, a ovaj s deset metara pogodio Livakoviće­vu mrežu. Uzvratio je Dinamo napadima, najprije je Hodžić postigao gol iz zaleđa pa je zatim Fiolić opalio s ruba šesnaester­ca, no vratar je obranio. I Šitum je silovito pucao iz slične pozicije, ali je i to njihov vratar uspio zaustaviti. No nije zaustavio Hodžića koji je u 35. minuti posve sam zatresao njegovu mrežu. Dominacija se nastavila i u drugoj dionici, opet je Hodžić briljirao i za vodstvo pronašao Machada koji zabija za 2:1. Neopreznos­t se Dinamu nije isplatila jer je suparnik uspio izjednačit­i s bijele točke, precizan je bio Forster. Susret će se pamtiti po tome što je debitirao Marcos Guilherme, odigrao je pola sata te pokazao kako odlično barata loptom. Pun je snage, precizno je dodavao i borio se za momčad, ali suigrači nisu uspjeli njegove lopte proslijedi­ti u mrežu. Dinamo i dalje ostaje na pripremama u Turskoj, a u Beleku će odigrati još dvije prijateljs­ke utakmice. Dosad su modri na pripremama u turskom Beleku postigli sljedeće rezultate: Dinamo – Dnipro 3:1, Dinamo – Zaglebie Lubin 3:1, Dinamo – Žilina 2:0, Dinamo – Slovan Bratislava 2:2 te Dinamo – Zorja Luhansk 2:2.