Toplak: Ovo je masakr, Rijeka će vas pomesti

Trener gostiju bio je jako ljutit zbog nekih odluka Marija Zebeca

- Robert Junaci robert.junaci@vecernji.net ZAGREB

Smeta mi to što nismo vodili s tri-četiri gola razlike već u prvom poluvremen­u, promašili smo više prilika – rekao je trener Dinama Petev

Dinamo je nastavio seriju pobjeda u proljetnom dijelu prvenstva, s 2:0, pogocima u posljednji­m trenucima prvog i drugog poluvremen­a, svladao je Inter. Nije bio tako uvjerljiv, barem ne rezultatsk­i, kao u polufinalu kupa protiv Splita kojem je zabio šest golova, ali je igrao mnogo bolje nego u prve dvije utakmice. Mogli su plavi brzo riješiti sve svoje probleme u ovoj utakmici, već u petoj minuti Fiolić je poslao krasnu loptu, a Guilherme uletio i atraktivno pucao, no vratar Čović nekako je uspio prebaciti lop- tu preko vratnice. Petev je brzo morao mijenjati, nakon desetak minuta ozlijedio se Schildenfe­ld i u igru je morao Perić. – Dobio je udarac u list, u isto mjesto kao i protiv Splita, vjerujem da će za nekoliko dana biti dobro – veli Petev.

Majstorija Pivarića

Plavi su nastavili prijetiti, Sammir je s 20 metara pogodio prečku. Nije ni Inter bio bezopasan, imao je krasnu priliku, no čisti zicer promašio je Zulim. I do odmora su još jednom zaprijetil­i, ali je Livaković obranio Filipoviće­v udarac. Kad se činilo da će se na odmor bez pogodaka, plavi su poveli. Nakon prekršaja na Fioliću s 25 metara iz slobodnog je udarca krasno, preko zida, pod prečku ljevicom pogodio Josip Pivarić. Ivajlo Petev malo je promijenio igru u odnosu na onu protiv Splita, izostavio je Antu Ćorića.

– On je tijekom priprema dijelom bio ozlijeđen, protiv Splita je igrao i sad sam ga odlučio malo odmoriti – objasnio je trener plavih Ivajlo Petev. U početnoj je postavi ovaj put bio Fiolić, i to na desnom krilu, a Guilherme je bio lijevo. Možda zato Hodžić nije dolazio tako često u prilike, jer kad dešnjak igra na lijevom krilu, a ljevak na desnom, onda nema ubačaja, obično to završava udarcima tih krilnih napadača, kao što je to zimus bilo kad su igrali Soudani i Fernandes. – Smeta mi to što nismo vodili s tri-četiri gola razlike već u prvom poluvremen­u, promašili smo više prilika nego što ih se stvori u dvije utakmice. Koncentrac­ija mojih igrača nije bila kao prije tri dana protiv Splita – kazao je Petev. Doduše, imao je Hodžić ukupno tri prilike, a treću je na kraju susreta i iskoristio na lijepu asistencij­u Amera Gojaka te tako nastavio svoj krasan niz pogodaka u ovom dijelu sezone. U međuvremen­u smo vidjeli još nekoliko prilika s obje strane, nekoliko čudnih odluka suca na sredini terena, zbog kojih je gostujući trener Toplak “ludio”.

Baklje i na terenu

Potom smo vidjeli i prekid utakmice zbog pirotehnik­e sa sjeverne tribine zbog koje će plavi platiti novu kaznu. BBB su pozivali na veliki dolazak svojih članova i došlo ih je negdje oko tisuću. I bili su glasni tijekom cijele utakmice, u svojem uobičajeno­m repertoaru, malo navijanja, malo uvreda, onda u toj 77. minuti red petardi i baklji od kojih su neke završile na travnjaku pa je sudac Zebec morao nakratko prekinuti susret. I na kraju, zaslužena pobjeda Dinama koji je ovaj put malo škripao u realizacij­i, ali i pokazao propusnost u nekoliko navrata, mogao je to i skupo platiti. – U tom drugom dijelu smo radili previše individual­nih grešaka, suparniku smo dozvoljava­li da nas ugrožava iz kontranapa­da – nezadovolj­an je na kraju bio trener Dinama Ivajlo Petev. I u pravu je Petev, malo kvalitetni­ja momčad zacijelo bi kaznila Dinamo pokojim pogotkom, ovako Inter nije dobro završavao akcije, a kad bi završio Livaković je bio priseban i siguran. Tako da oba trenera nakon ove utakmice znaju na čemu moraju poraditi sa svojim momčadima da im se greške ne bi ponavljale.. Trener Intera Sammir Toplak tijekom utakmice reagirao je na gotovo svaku odluku sudaca, prijetilo mu je i isključenj­e zbog prigovora, no ipak je dočekao kraj susreta. Nkaon utakmice u miks-zoni je rekao: – Ovo je suđenje bilo gore nego u Vinkovcima, masakr! Rijeka će vas pomesti. Na službenoj press-konferenci­ji bio je suzdržan. – Čestitam i sudačkoj trojci na vrhunski odrađenom poslu. Ovo je, pretpostav­ljamo, sarkazam? – Ma ne, nema potrebe o tome, neka bude kako sam rekao, vrhunski – zaključio je trener gostiju Toplak.

BBB-i su bili glasni tijekom cijele utakmice te su vikali protiv HNS-a i Mamića Petev je brzo morao mijenjati, nakon desetak minuta ozlijedio se Schildenfe­ld

??  ?? Marko Lešković nije mogao pokraj Jakova Filipovića (lijevo) Dinamovi navijači opet su bodrili svoju momčad (u sredini) Pomoćna sutkinja Sanja Rođak-Karšić i Ivajlo Petev SLAVLJE Nogometaši Dinama svladali su Inter u Maksimiru sa 2:0. Najprije je zabio Pivarić iz slobodnog udarca, a drugi pogodak za modro slavlje postigao je Armin Hodžić samo minutu prije kraja utakmice