Rijeka ne staje, ostala na +6

Lokomotiva je povela golom Ćorića (35. minuta), izjednačio je Bradrić u 41., a u 57. Gorgon je zabio za 2:1 i novu pobjedu Riječana, koji su i nakon 23. kola neporaženi

- Mladen Miletić mladen.miletic@vecernji.net RIJEKA

Ristovski je mogao biti tragičar da je isključen u velikoj gužvi nakon vodstva lokosa. No, nakon nasrtaja prošao je samo sa žutim Jako dobar otpor pružili su lokosi lideru prvenstva na Rujevici, puno značajniji nego primjerice Zaprešićan­i tjedan dana ranije. I da sjajni Ristovski nije dvaput protutnjao i odlično asistirao suigračima za pogotke teško bi Rijeka preokrenul­a iznenađuju­će vodstvo gostiju koji su naznačili da Kekov stroj ipak nije tako nezaustavl­jiv kao što se ponekad čini. Lokomotiva je povela golom Ćorića (35. minuta), izjednačio je Bradrić u 41., a u 57. Gorgon je zabio za 2:1 i novu pobjedu Riječana, koji su i nakon 23 kola ostali jedini neporaženi u HNL-u. Spomenuti Ristovski mogao je biti i tragičar da je isključen u velikoj gužvi nakon vodstva Lokomotive. Ne bi onda bilo ni tih asistencij­a...

Tokić odlično postavio

Zbog nakupljeni­h žutih kartona neće ih svakako biti u poljudskom derbiju, što je značajan gubitak za Rijeku s obzirom na to kako igra sjajna skopska radilica. Kiša promaši Rijeku valjda samo kad oblaka nema ni na viduku, pa je pala kao uvertira u proljetni nastavak prvenstva na Rujevici koja je šarmantna kao malo koji stadiončić u Europi. Ne znaš je li ljepši pogled na zeleni tepih, unikatan među „grbavicama“HNL-a, ili na Kvarnerski zaljev koji srcem i dušom živi za prvi naslov prvaka države u povijesti kluba. Na vidiku je koliko i naš najveći otok Krk, a opet u sumaglici kakva se nadvila nad njim uoči dvoboja s lokosima. Uvertira je bio i veliki pljesak za Gorana Mujanovića, velikog riječkog heroja iz legendarno­g trijumfa u Stuttgartu koji je najavio eru slovenskog majstora Matjaža Keka, a koja traje i tri i pol godine nakon onog riječkog karnevala na Mercedes-Benz Areni. Više od tih tri i pol godine Kek je gradio sustav, dodajući svake sezone još malo pobjedničk­og začina, da bi sada dobio ono što svaka šampionska momčad mora imati – sastav koji napamet zna svaki klinac koji prati HNL, bez obzira je li navijač Rijeke ili nije. Nakon tjedna u kojem je više tinte i razmišljan­ja potrošeno na ono što je bilo u prošlom kolu nego na ono što dolazi, pa čak ni polufinaln­i kup-dvoboji nisu tu ništa značajnije promijenil­i, lider prvenstva nije ušao goropadno u utakmicu kao u startna gostovanja u Osijeku i Zaprešiću, dok je Mario Tokić postavio vrlo pokretljiv blok s taman toliko oštrine da odmakne domaćina od šesnaester­ca, pa su više s loptom bili stoperi Elez i Kulušić nego riječki kazneni četverokut Vešović – Andrijašev­ić – Gorgon – Gavranović. „General“Franko tek je u 26. minuti nakon dobre kombinacij­e s Ristovskim zaprijetio Šemperu koji se vratio na mjesto brodoloma koji je u rujnu prošao s Dinamom, a nakon kojeg je Cico Kranjčar nepovratno potonuo.

Austrijski majstor Gorgon

U 35. minuti tuš hladniji od pljuska i vjetra. Maestralnu akciju odigrali su lokosi, Capan je sjajno ubacio u šesnaester­ac za Ćorića koji je poslao bratu u Dinamovoj svlačionic­i najbolji poklon – 0:1! Slaveći pred Armadom zagrebački klinci izazvali su prvo kišu predmeta s manje tribine, a onda i reakciju domaćih igrača koji su izgubili živce. Ristovski je dobro prošao sa žutim kartonom. Zaorilo se „tko ne skače dinamovac“, a bilo je jasno da Kekovu momčad sanja i teži zadatak nego što su mislili. No, Bradarić u 42. minuti prekida svoj golgetersk­i post i vraća pjesmu na Rujevicu. Nakon prvog poluvremen­a veći je problem za Keka bilo što su požutili Ristovski i Vešović, koje neće imati u Poljudu, nego što su lokosi umrtvili očekivani marš. Austrijski majstor Gorgon opet se našao na pravom mjestu u 57. minuti na dodavanje Ristovskog i zasad produžio Rijekin šampionski hod. Do kraja su Riječani bez većih poteškoća uspjeli stići do već 19. pobjede, te ostati na +6 ispred Dinama.

Rijeka nije igrala kao u prošlim kolima, ali odlika pravih momčadi je da i tako pobjeđuju Slaveći pred Armadom, lokosi su “izazvali” kišu predmeta s manje tribine

?? GORAN KOVAČIĆ/ PIXSELL ?? Stefan Ristovski bio je odličan protiv Lokomotive, asistirao je kod oba gola
GORAN KOVAČIĆ/ PIXSELL Stefan Ristovski bio je odličan protiv Lokomotive, asistirao je kod oba gola