Večernji list - Hrvatska

Nakon osam godina čekanja Snježana Pejčić opet europska prvakinja

- Damir Mrvec damir.mrvec@vecernji.net ZAGREB

Pored pojedinačn­og zlata, Hrvatska (Pejčić, Gustin, Zeljković) osvojila je ekipno srebro. Do zlata je nedostajal­o šest krugova Snježana Pejčić osvojila je naslov europske prvakinje u gađanju zračnom puškom. No, nije to i jedina medalja koju smo jučer osvojili u Mariboru. Ekipno je ženski sastav Hrvatske (Pejčić, Gustin, Zeljković) u gađanju zračnom puškom osvojila srebrnu medalju. Nakon razočarava­jućeg nastupa na Olimpijski­m igrama u Riju, gdje je bila kandidat za zlato, ali u gađanju MK puškom, malo tko je očekivao da će Snježana u Mariboru osvojiti zlato u disciplini koja joj je u posljednje vrijeme bila slabija strana. U Riju je u gađanju zračnom puškom bila sedma. Tada je rekla: – Ovo je samo zagrijavan­je za ono glavno što slijedi – gađanje MK puškom 3x20 metaka. Lagala bih kada bih rekla da ne očekujem medalju. No, u gađanju MK puškom 3x20 metaka nije ni došla do finala. Završila je u kvalifikac­ijama na 12. mjestu. Suze na njezinu licu sve su govorile. No, osmijeh se vratio dosta brzo. Sedam mjeseci poslije drugi put postala je europska prvakinja. Prvi put u Pragu 2009. godine i sada, osam godina kasnije. S ove dvije medalje u karijeri osvojila je ukupno deset. A njezine prve svi se rado sjećamo. Bilo je to u Pekingu, 2008. godine kada je bila brončana u gađanju zračnom puškom. Dok su u Hrvatskoj svi još duboko spavali, mi smo u dalekoj Kini osvojili prvu žensku medalju na Igrama. Na kraju ispada da je više medalja osvojila u gađanju zračnom nego MK puškom. Sada je omjer medalja 7:3 u korist “zračnice”. U Mariboru je jučer kvalifikac­ije završila na osmom mjestu, posljednje­m koje ulazi u finale. A u finalu je bila sjajna. Desetka na desetku i tako sve do kraja. U finale se umalo plasirala i Valentina Gustin koja je završila na 11. mjestu. Europsko prvenstvo završava danas nastupom seniora u gađanju zračnom puškom te seniorki u gađanju zračnim pištoljem. – Imamo mogućnost za još najmanje dvije medalje. Petar Gorša bit će naš adut u gađanju zračnom puškom, a puno očekujemo i od mješovitog para Snježana Pječić – Petar Gorša. Njih dvoje su na zadnja dva Europska prvenstva osvojili dvije medalje – jednu srebrnu i jednu brončanu. No, ove godine sezona je izuzetno jaka u mješovitim parovima tako da će biti potrebno uz dosta preciznost­i i pomalo sreće – rekao je Branko Pereglin, direktor hrvatske streljačke reprezenta­cije.