Večernji list - Hrvatska

Tajni plan: Real planira rivalu Atleticu preoteti Griezmanna

- Karlo Ledinski

U Bundesligi i devetu uzastopnu prvenstven­u utakmicu Niko Kovač nije uspio stići do pobjede sa svojim Eintrachto­m karlo.ledinski@vecernji.net Uoči jučerašnje­g velikog madridskog derbija između Reala i Atletica, u 31. kolu Primere, objavljena je prava transfer “bomba”. Najveća zvijezda viceprvaka Europe Antoine Griezmann već se neko vrijeme spominje kao veliko pojačanje Manchester Uniteda, no jučer u priči nije bio klub s Old Trafforda. Naprotiv. Na naslovnici uglednog L’Equipea pisalo je: “Tajni plan, Griezmann u Realu!”. Real i Atletico sklopili su navodno pakt o nenapadanj­u, što znači da klub sa Santiago Bernabeua ne može dovesti izravno igrače iz Atletica ili ih poslati na Vicente Calderon. Međutim, čini se kako je prvak Europe odlučio sve to prekinuti. A L’Equipe tvrdi kako će Griezmann biti zamjena za - Cristiana Ronalda! Griezmann ima ugovor s Atleticom do 2021. godine, a do jučerašnje utakmice ove je sezone dosad zabio 22 gola, uz 11 asistencij­a, u 42. utakmice. U jučerašnjo­j prvoj utakmici 32. kola Premiershi­pa, nogometaši Tottenhama nastavili su sa uvjerljivi­m igrama. Na svom White Hart Laneu sa 4:0 svladali su Watford, te tako još više učvrstili drugu poziciju na ljestvici. Strijelci za Spurse bili su Alli, koji je zabio u 33. minuti, potom je na 2:0 u 39. povisio Dier, a do kraja je još dva pogotka postigao Son (44. i 54. minuta). A u Njemačkoj ligi i devetu uzastopnu prvenstven­u utakmicu Niko Kovač nije uspio stići do pobjede sa svojim Eintrachto­m. Bivši hrvatski izbornik upisao je još jedan prvenstven­i remi, pred svojim je navijačima Eintracht odigrao 2:2 s Werderom. Ušao je Eintracht bolje u utakmicu, David Abraham je već u desetoj minuti zatresao gredu, ali onda je Werder zabio dva gola. Zlatko Junuzović je u 37. zabio za 1:0, a šest minuta kasnije je prednost udvostruči­o Fin Bartels. Eintracht se vratio u drugom poluvremen­u. Mijat Gaćinović je u 48. smanjio zaostatak, a Marco Fabian je u 73. minuti s bijele točke postavio konačnih 2:2, nakon što je kazneni udarac skrivio Max Kruse. Naš Rebić odigrao je čitavu utakmicu za Eintracht.

??  ?? Antoine Griezmann bi, prema pisanju L’Equipea, u Realu zamijenio Cristiana Ronalda!