Hajduk presudio Dinamu,

Rijeci otvoren put prema naslovu hrvatskog prvaka

- Robert Junaci ZAGREB

Sretan sam zbog ove pobjede, ne zbog sebe, nego naših igrača i navijača, rekao je trener Hajduka, Španjolac Joan Carrillo Hajduk je širom otvorio vrata Rijeci na putu do naslova prvaka, pobijedio je u Maksimiru i ‘skratio’ plave za tri boda. I sad se za boda.

Sammir počeo na klupi

A Hajduk od 2008. do jučer nije slavio u Maksimiru. No, brojke i rekordi su tu da se ruše. Hajduk je tako jučer pobijedio, a plavi mogu polako pisati poruke čestitke Rijeci na naslovu prvaka. Ponovno je iznenadio trener Dinama Petev. Sammir i Ćorić počeli su na klupi, u momčad su se vratili Moro i Knežević, dok je Šitum bio desni bek. Dinamo je u početku bio bolji, ali nije uspio zabiti, a zabio je onda Hajduk. Futacs je spustio Ercegu koji je bio sam i tukao, Livaković je uspio odbiti, ali je odbijenu loptu Erceg uspio pospremiti za 1:0 u 30. minuti. Brzo je reagirao Petev i u igru poslao Sammira i plavi su malo

Istina je da je prednost Rijeke velika, za to smo si sami krivi, mi smo im dali veliku prednost, kaže trener plavih Uz ovakvu igru, pitanje je koliko će Petev ostati na klupi Dinama

bolje izgledali. Soudani ipak nije mogao sam, a bio je daleko najopasnij­i igrač Dinama, s dva čudesna udarca. Prvo je volejem tukao u Stipicu, a onda škaricama zatresao gredu. Na odmor se otišlo s vodstvom Hajduka čiji je strijelac Ante Erceg već na startu susreta mogao kod zločestije­g suca dobiti crveni karton nakon starta na Šitumu.

Dinamo nema momčad

U nastavku je Dinamo imao prilika za preokret no sve je obranio Dante Stipica. Na kraju je Futacs u 90. minuti zabio za konačnu 2:0 pobjedu Hajduka. – Sretan sam zbog ove pobjede, ne zbog sebe, nego zbog naših igrača i navijača. Utakmica je bila dobra, u nastavku smo napravili dosta grešaka, lako gubili posjed, ali smo bili defenzivno jako disciplini­rani – kazao je Joan Carrillo. Ako je Stipica junak tko je tragičar? To je cijeli Dinamo ovaj put, uzalud mu što je bio bolji kad je prosuo bodove, to je i Petev koji u Maksimiru ima remi i sad poraz od Hajduka, koji dugo nije imao ovako slabu momčad. No, nije ni Dinamova iz sfere onih kvalitetni­jih, to je skup talenata koji ipak nisu momčad. – Ovo je bila jedna od najlošijih utakmica Dinama otkako sam trener. Nevjerojat­no je bilo ponašanje, pristup,toliko grešaka, sve to donosi nesigurnos­t. Objektivno, s ovakvim pristupom nismo zaslužili pobjedu. Ćorić nije spreman za više od 30 minuta, dao sam priliku Kneževiću i Mori, ali nisu oni krivi, da je osam drugih bilo kako treba ne bi bilo problema. Kao trener ja sam prvi krivac, ali mi nije jasan ovakav pristup u najvećem hrvatskom derbiju. I kao trener Dinama moram se ispričati našim navijačima – kazao je Petev. Ima njegove krivice u tom porazu dosta, već to što njegovi igrači nisu momčad, pa i on bi trebao utjecati na njihov pristup, ovako je potpisao kapitulaci­ju u prvenstvu. - Istina je da je prednost Rijeke velika, za to smo si sami krivi, mi smo im dali veliku prednost. Može Petev pokušati dogodine, sad se neće osladiti. Samo, hoće li on voditi plave u novoj sezoni? Bit će čudo ako se spasi kao trener koji je u koprodukci­ji s Kranjčarom izgubio naslov nakon 11 uzastopnih osvojenih prvenstava.

Petev: Kao trener ja sam prvi krivac, ali mi nije jasan ovakav pristup u najvećem derbiju U nastavku je Dinamo imao prilika za preokret no sve je obranio vratar Hajduka Dante Stipica

??  ?? Slavlje nogometaša Hajduka nakon prvog pogotka u Maksimiru. Strijelac je bio Ante Erceg