Mladost zabila samo jedan gol Jugu! Štritof: U Zagrebu će biti drugačije...

Čast gostiju spasio je mladi Franko Lazić i to tri minute i 24 sekunde prije kraja. Vićan s 10 obrana najbolji među žapcima. Uzvrat u subotu

- Anton Filić anton.filic@vecernji.net ZAGREB

Da su vaterpolis­ti Juga u Hrvatskoj, ali i šire na ovim prostorima, svijet za sebe pokazalo se već u prvoj utakmici finalnog niza doigravanj­a za hrvatskog prvaka s Mladosti. Dubrovčani su pred svojim navijačima pobijedili Zagrepčane sa 7:1 (1:0, 3:0, 2:0, 1:1), a malo je nedostajal­o da žapci odu kući s “kvrgom”, da ne postignu niti jedan pogodak. Čast gostiju spasio je mladi Franko Lazić i to tri minute i 24 sekunde prije kraja. Dotad je Jug vo- dio sa 7:0 i bio je bez primljenog pogotka 28 minuta i 36 sekundi. A najbolji pojedinac Mladosti bio je iskusni vratar Frano Vićan koji je protiv bivših suigrača skupio deset obrana (Bijač s druge strane - devet). - Igrom u obrani čak mogu biti i zadovoljan. Primili smo samo sedam pogodaka, manje od nas protiv Juga primili su samo Pro Recco i Eger. No, u napadu smo bili iznimno loši, puno se griješilo. Osjetila se gotovo desetodnev­na stanka od naše posljednje utakmice, a mi za to vrijeme nismo našli sparing partnera, a nismo ni bili kompletni. Nismo realiziral­i niti jednog od osam igrača više, a da smo iz takvih situacija zabili pogodak ili dva, sve bi izgledalo drugačije. Analizirat ćemo te svoje pogreške i uvjeren sam da će u uzvratnom susretu u Zagrebu u subotu (u 18 sati, op. a.) biti drugačija priča - kaže trener Mladosti Ratko Štritof. Prijetite li vi to jugašima iznenađenj­em? - Ma jugaše je teško iznenaditi na taj način, ali nama je važno da pružimo svoj maksimum, što u Gružu nismo uspjeli. Vjerujem da ćemo pred svojim navijačima proigrati i u napadu - uvjeren je Štritof. Utakmica je počela minutom šutnje u spomen na preminulog Vladu Kobešćaka, prvog predsjedni­ka Hrvatskog vaterpolsk­og saveza i tvorca nove (postuniver­zijadske) Mladosti te oca bivših vaterpolsk­ih reprezenta­tivaca Darija i Vjeke. Potonji je danas učitelj Jugovih vaterpolis­ta. Posljednji oproštaj od popularnog Kopca bit će danas u 14.10 sati na Mirogoju. U razigravan­ju za peto mjesto Jadran je u Splitu kao gost pobijedio POŠK sa 11:8.