RIJEKA JE, ZA RAZLIKU OD DINAMA, IGRALA ZA NAROD!

- Igor Flak

Da mi je netko prije 20 godina rekao da će mi biti drago da Dinamo izgubi naslov prvaka, da ga osvoji neki drugi hrvatski klub, poslao bih ga u ludnicu. A upravo se to dogodilo u proljeće 2017. godine, rekao mi je jedan dinamovac sa sjevera, koji je godinama stajao ispod transparen­ta “Dinamo svetinja”, ali koji zbog svega što se dogodilo s klubom, koji ove godine slavi 50 ljeta od svoje najveće pobjede, osvajanja Kupa velesajams­kih gradova, više ne ide u Maksimir. I vikende uglavnom provodi uz inozemni nogomet. Dinamu se pak dogodio poraz koji je uzdrmao temelje trgovačkog društva koje je uglavnom živjelo od Lige prvaka i za nju i to je zapravo najbolja stvar koja se mogla dogoditi ligi i natjecanju. Ponajprije stoga što je već bilo degutantno gledati kako sudačka organizaci­ja navija za Dinamo. Pokušali su sve i ovog proljeća, no lutanje modrih na stručnom i kadrovskom planu te posložena i hrabra momčad Rijeke na kraju su ipak pobijedili. Rijekini dani slavlja nakon osvajanja prvenstva Hrvatske traju, klub koji je od 1946. godine bio dobar u kup-natjecanji­ma, uspio je, eto, prvi put doći prvi i na cilj prvenstven­e utrke. Stigao je tamo nakon četverogod­išnjeg plana po kojem je Damir Mišković svu sportsku politiku prepustio u ruke Matjaža Keka. A studiozni Slovenac je marljivim radom i autoriteto­m znanja uspio složiti šampionsku momčad. I to od igrača koji su uglavnom bili nepoželjni u matičnim sredinama. Što je još važnije, naslov je osvojen za navijače, za narod koji je cijelo vrijeme bio uz klub i momčad. I zbog svega, Matjaž Kek mora dobiti jednu ulicu u Rijeci, trebaju mu se ljudi s Kvarnera nakloniti i biti sretni što su ga imali. Nas je taj nekadašnji igrač Maribora i s Mlinčekom pobjednik Kutije šibica osvojio svojim gospodskim manirima. No, nakon dana mamurluka stići će i pitanje što Rijeka može sutra? Trener je otkrio da je iscrpljen, financijsk­a situacija nije bajna, čega je svjestan. Ali, ostat će vječno zapisano – Rijeka prvak 2017. godine! Kapa dolje!

Matjaž Kek mora dobiti ulicu u Rijeci. Osvojio nas je radom, ali i gospodskim manirima