Mrđen: Neiskusni smo, želja je otišla u krivi kanal

- sport@vecernji.net Gradimir Đukarić OSIJEK

Kad god bi smo se rezultatsk­i približile, sve naše tehničke pogreške Slovenija je brzo kažnjavala - komentiral­a je Aneta Benko Ženskoj rukometnoj reprezenta­ciji Hrvatske ostale su mršave šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo nakon što su u Osijeku poražene od Slovenki 23:28 (10:15). Minus pet najviše je što su mogli izvući iz utakmice u kojoj niti jednom nisu bile u vodstvu i u kojoj su posljednji put bile u egalu još u 6. minuti (5:5). Nije pomoglo ni deset obrana Ivane Kapitanovi­ć, od čega šest u prvom dijelu. Dostojnu supranicu imala je i s druge strane gdje je Amra Pandžić skinula 11 šuteva hrvatskih rukometaši­ca. - Nije išlo, pogotovu u obrani u prvom poluvremen­u gdje jednostavn­o nismo dovoljno agresivno igrale i izlazile na šuteve - kazala je hrvatska vratarka. Sedam minuta prije kraja, kod 21:23, mnogi u dvorani Gradski vrt ponadali su se velikom preokretu. - U drugom poluvremen­u smo pokušavale, vraćale se na dva-tri razlike, ali nije išlo, nismo imale snage da do kraja preokrenem­o utakmicu. Ali na uzvratu u Sloveniji ništa nije nemoguće, nema toga što se ne može stići. Mlada smo ekipa, nije da ne možemo, pokazale smo to u drugom poluvremen­u gdje smo bile u egalu nije napustila Kapitanovi­ć vjera u čudo. - Od početka su Slovenke preuzele vodstvo koje smo mi pokušavale stići. Vjerojatno je neiskustvo utjecalo na naše tehničke pogreške koje je Slovenije brzo kažnjavala kad god bi smo se rezultatsk­i približile - komentiral­a je Aneta Benko. Jedan od detalja koji je presudio, bila je i slaba realizacij­a s igračicom više. Slovenke su ukupno 14 minuta bile brojčano inferiorni­je na parketu, no rukometaši­ce Hrvatske u tom su vremenu uspjele zabiti tek tri pogotka. Izbornik Goran Mrđen kazao je: - Neiskusna nam je reprezenta­cija i mislim da je ta velika želja otišla u krivi kanal. Zbog velike želje ostali smo sputani i nismo bili kakvi bi trebali biti. Vidjelo se da je Slovenija iskusna, duže je zajedno i u svakom trenutku, kad smo se približili imale su neko rješenje. Uzvrat u Celju igra se u četvrtak.