Večernji list - Hrvatska

Portugal i Meksiko ušli u 1/2 finale, Ronaldo ruši rekorde

-

Ronaldo je zabio 60. gol za repku u međunarodn­im natjecatel­jskim utakmicama što dosad nije uspjelo niti jednom igraču u povijesti Rusija je eliminiran­a s Kupa Konfederac­ija, kojem je domaćin. Bolji od nje u Kazanju bio je Meksiko koji je nakon preokreta slavio 2:1. Počelo je sjajno za domaće, preko Samjedova poveli su u 25. minuti, ali pet minuta poslije, Araujo vraća Meksikance u utakmicu. Rusima je trebala pobjeda, pokušavali su napasti, ali onda se opet ukazao njihov kapetan i najpouzdan­iji član, najbolji ruski golman dugi niz godina... Igor Akinfejev. Na dugu loptu izletio je totalno krivo, promašio loptu i onda skoro nokautirao strijelca Hirvinga Lozana. Srećom, ovaj je prošao neokrznuto, te pogodio za pobjedu Meksika. Za potop domaćih, pobrinuo se Jurij Žirkov koji je laktom opalio protivnika i zaradio isključenj­e. U drugoj utakmici skupine A Portugal je očekivano i bez problema dobio Novi Zeland, te tako s prvog mjesta odlazi u polufinale. Završilo je 4:0, Ronaldo je zabio u 33. minuti iz penala za vodstvo. Bernardo Silva zabio je u 37. minuti, Andre Silva u 80., a Nani u 91. za konačan rezultat. Ronaldo je novim golom produljio niz nevjerojat­nih rekorda ove sezone. Ovo mu je bio 60. gol u međunarodn­im natjecatel­jskim utakmicama što nije uspjelo niti jednom igraču u povijesti. Uspješniji je samo legendarni Ferenc Puskas, ali tek kad mu se pribroje prijateljs­ke utakmice, drugi nisu ni blizu. Skupinu je osvojio Portugal sa 7 bodova, drugi jve Meksiko sa isto toliko, ali uz lošiju gol razliku. Rusija je završila treća s tri boda, a Novi Zeland je upisao sva tri poraza.

??  ?? Cristiano Ronaldo s Portugalom juriša po novi naslov, ovaj puta na Kupu konfederac­ija