I Rujevica se naklonila vaterpolis­tima

- Željko Janković

Dva kola za redom Mirko Ivanovski donio je pobjedu Slavenu Belupu. Tedan dana ranije srušio je Lokomotivu (1:0), a jučer Inter (1:0) Pomalo nevjerojat­an povratak u prošlom kolu protiv Hajduka (gubili 0:2 i izborili 2:2) nije očito mentalno podigao momčad Intera. Zaprešićan­i su u drugom kolu Prve HNL kod kuće izgubili 0:1 protiv Slavena Belupa. Jedini po- godak za pobjedu Koprivniča­naca zabio je Mirko Ivanovski u 50. minuti. Podsjetimo, Ivanovski je u prošlom kolu također bio strijelac za Lokomotivu. Također za pobjedu, protiv Lokomotive (1:0). Očekivana je bila pobjeda Rijeke nad Istrom (2:0). Zanimljivo, bila su to dva autogola. Dugo je momčad Matjaža Keka lomila otpor Puljana. Sreća im se osmjehnula u 66. minuti kada je Matei lijepo ubacio s lijeve strane, Gorgon još bolje tukao glavom, a lopta je odsjela na gredi. Ipak, onda se od leđa domaćeg vratara Ivušića zakotrljal­a u mreži. Gorgon je u 74. minuti pokušao proigrati Gavranović­a, no loptu je u vlastitu mrežu u klizećem startu poslao Gojković. Spomenimo da je Rijeka premijerno otvorila sjevernu tribinu Rujevice na koju je preselila Armada; oko 1500 naglasnih navijača s te je strane bodrilo svoju momčad. I na Rujevici se jučer pratio vaterpolo jer se utakmica igrala istovremen­o kad i on u Budimpešti. Ovacije su trajale nekoliko minuta kada je službeni spiker obavijesti­o gledatelje da je Hrvatska osvojila svjetski naslov u vaterpolu. Red Bull Salzburg, Rijekin protivnik u kvalifikac­ijama za Ligu prvaka, u drugom je kolu austrijsko­g prvenstva kod kuće odigrao samo 1:1 protiv LASK-a iz Linza. Domaćin je poveo u 42. minuti preko Hee-Chana, no bod gostima donio je Ramsebner. Duje Ćaleta Car odigrao je cijelu utakmicu.