Večernji list - Hrvatska

Allegri: Mandžo me tu i tamo naljuti

-

Počela je nova nogometna sezona, klubovi su doveli nova pojačanja i osim u borbu za Europu, krenuli su i u nacionalna prvenstva. Na otvorenju sezone Mario Mandžukić i Duje Čop igrali su prvu utakmicu u novoj talijansko­j sezoni. Mandžin Juventus pobijedio je Dujin Cagliari s 3:0, a za Staru damu, osim Dybale i Higuaina, zabio je i Mandžukić, koji, usprkos svemu, ponekad uspije i naljutiti trenera Massimilia­na Allegrija. - Mandžukić je naša snaga i u obrani i u napadu. Kada smo pod pritiskom, oslanjamo se na njega. Važan je igrač za Juventus, ali razljuti me tu i tamo kada mu se zalomi loša večer, kao što je bio u slučaj u nekim prijateljs­kim utakmicama i u Superkupu s Lazijem - rekao je Allegri. U talijansko nogometno prvenstvo uvedene su i neke novosti. Tako je prvi put u Serie A dosuđen jedanaeste­rac nakon upotrebe videotehno­logije, ali ga je Gianluigi Buffon obranio. Bilo je zanimljivo i u Njemačkoj gdje se u strijelce za Hoffenheim upisao Andrej Kramarić. Zabio je pobjedničk­i gol u prvom kolu Bundeslige Werderu iz Bremena i tako se barem malo iskupio za neiskorišt­eni jedanaeste­rac u utakmici s Liverpoolo­m u razigravan­ju za Ligu prvaka. I dok je on slavio, Bilić je na Otoku plakao. On i Nikola Jurčević na klupi West Hama gledali su kako Southampto­n odnosi bodove. Zaostajali su 0:2 u prvom poluvremen­u, ostali i s igračem manje, no uspjeli su izjednačit­i na 2:2, ali su na kraju, u 3. minuti sudačke nadoknade, primili i treći gol. No, barem je Liverpool Dejana Lovrena smirio navijače na Anfieldu i nakon remija s Watfordom (3:3) na otvaranju sezone, u 2. kolu pobijedio Crystal Palace. Sve do 74. minute bilo je 0:0, ali je tada sjajni Sadio Mane uspio zabiti Wayneu Hennesseyu za konačnih 1:0.