Ante Rebić u 90. minuti zabio za pobjedu

Napoli pobjegao Juventusu na pet bodova prednosti, Suarez spasio Barcu

- Tomislav Dasović tomislav.dasovic@vecernji.net

Napadač Juvea Dybala i drugu utakmicu zaredom zapucao 11-erac, Manchester City novi rekorder efikasnost­i engleske lige Trener Atletica Diego Simeone nikada u španjolsko­j ligi nije izgubio od Ernesta Valverdea (do sada 6 pobjeda, 3 remija) i dobru je tradiciju očuvao i u ovom derbiju Primere. Atletico i Barcelona remizirali su 1:1 u sjajnom derbiju na stadionu Wanda Metropolit­ano u Madridu, pred 64.393 gledatelja. Domaćin je vodio pogotkom Saula iz 21. minute, a Luis Suarez izjednačio u 82. minuti, tri minute ranije Rakitić je bio zamijenjen Paulinhom. Real Madrid, bez Luke Modrića (na klupi), namučio se na gosto- vanju kod lokalnog suparnika Getafea, ali pobijedio 2:1. Pogodak za pobjedu postigao je Cristiano Ronaldo u 85. minuti. Tako je Real smanjio zaostatak za prvoplasir­anom Barcelonom na pet bodova. Lazio je šokirao Juventus u derbiju 8. kola talijansko­g prvenstva pobijedivš­i prvaka u Torinu 2:1. Prva je to pobjeda Rimljana u Torinu još od 2003. godine, te prvi domaći poraz Stare dame nakon 57 utakmica. Juventus je vodio pogotkom Douglasa Coste, a preokret je donio fantastičn­i napadač Lazija Ciro Immobile s dva pogotka. Ciro je ove sezone postigao čak 15 pogodaka i najubojiti­ji je klupski strijelac u ligama Petice ove sezone. Tragičar utakmice bio je Juventusov Argentinac Paulo Dybala koji je u sedmoj minuti nadoknade zapucao kazneni udarac za izjednačen­je. Dybali se ista stvar dogodila i u prošlom kolu na utakmici u Bergamu protiv Atalante (2:2), pa su njegovi promašaji s bijele točke Juventusu već odnijeli pet bodova. Mandžo je protiv Lazija odigrao svih 90 minuta. Vodeći Napoli sjajno je iskoristio kiks Juventusa i pobjedom nad Romom u gostima (1:0, strijelac Insigne) pobjegao prvaku na pet bodova (24-19). Manchester City ostao je usamljen na vrhu u Engleskoj s 22 boda, dva više od Manchester Uniteda, nakon spektakula­rnih 7:2 protiv Stokea. Tako je lepršavi, raspucani, ubitačno moćni City pod vodstvom Pepa Guardiole postao prva momčad u povijesti Premijerne lige koja je u prvih osam kola postigla čak 29 pogodaka! Liverpool (Lovren 90 minuta) i Manchester United u velikom su derbiju odigrali 0:0, a igrač utakmice bio je čudesni vratar gostiju David de Gea. Aktualni prvak Chelsea poražen je i drugu utakmicu zaredom, ovoga puta od Crystal Palacea (1:2). West Ham je odigrao 1:1 na gostovanju kod Burnleya. Vodili su čekićari od 19. minute pogotkom Antonija, ali su veći dio utakmice odradili bez isključeno­g Andyja Carrolla koji je u 27. minuti zaradio drugi žuti karton, samo 99 sekundi nakon prvoga. - Ponosan sam na momčad. Nismo stvarali previše prilika, ali smo postigli pogodak, no sve je to nestalo nakon crvenog kartona. Prvi žuti karton se može dogoditi, ali drugi put to jednostavn­o ne smiješ napraviti – izjavio je Slaven Bilić. Jupp Heynckes vratio se na klupu Bayerna peticom protiv Freiburga (5:0), a pobjeda Red Bulla nad Borussijom u Dortmundu (3:2) omogućila je Bavarcima smanjenje zaostatka za vodećom Borussijom na samo dva boda. Eintracht Nike Kovača slavio je s 2:1 kod Hannovera, a pogodak odluke je postigao Ante Rebić u 90. minuti.