Kane je još jednom podsjetio Pereza da ga treba kupiti

Luka Modrić je još u jednoj utakmici igrao standardno dobro

- Željko Janković zeljko.jankovic@vecernji.net ZAGREB

Danijel Subašić je u utakmici s Beşikataşe­m kod kuće primio dva pogotka. Monaco se još traži. Dosad je u Ligi prvaka bz pobjede Davno je neki Realov igrač osjetio stres nakon poraza u nekoj od utakmica u skupini Lige prvaka. Zadnji put prije pet godina. Činilo se da je Real u utorak na “Bernabeuu” s Tottenhamo­m imao problema. Gubio je 0:1, u nekoliko navrata ozbiljno “visio”, no ipak je uspio izboriti neodlučeno (1:1) i nastaviti niz od 30 utakmica bez poraza u skupini tog elitnog natjecanja. Harry Kane na “Santiago Bernabeu” došao je s boljim učinkom nego Cristiano Ronaldo, kada su nastupi za klub ove godine u pitanju. Napadač Spursa je, do sinoć, u 32 nastupa postigao 36 pogodaka. Ukupno je igrao 365 minuta manje od Portugalca koji je u 35 nastupa zabio 32 gola. U 28. minuti lopta ubačena u šesnaester­ac bila je namijenjen­a baš Kaneu, no od Realova stopera Varanea odbila se u mrežu Keylora Navasa. Da stvar bude bolja, prvi je to Varaneov autogol u 198 nastupa za Real u svim natjecanji­ma! Tko zna koliko je puta Kaneu sinoć kroz glavu prošla situacija iz 70. minute kada mu je Navas vršcima prstiju obranio udarac s desetak metara. Real je za Kanea prošlog ljeta nudio 60 milijuna eura, ali čelnici Spursa su to glatko odbili. Sada je Kane opet poslao Perezu poruku. - Kada se sve zbroji, rezultat je realan. Zadovoljan sam - iskren je bio Realov trener Zinedine Zidane. Cristiano Ronaldo opet je imao ključnu ulogu. Naravno da je zabio s bijele točke za izjednačen­je u 43. minuti. Zgodno zvuči podatak da je do tog pogotka u Ligi prvaka 15 puta šutirao u okvir protivničk­og gola, a zabio 12 golova. Inače, jedanaeste­rac je iznudio Tony Kroos, a loptu na vrhu šesnaester­ca podvalio je Luka Modrić. Naš je reprezenta­tivni kapetan opet bio na razini. Bez njega Real nije ista momčad. Manchester City trenutačno je među najboljim momčadima u Europi. Protiv jako dobrog Napolija nakon prvog poluvremen­a imao je dva pogotka prednosti. Raheem Sterling zabio je osmi gol u 11. ovosezonsk­om nastupu. Samo dva više postigao je u prethodnom razdoblju od 47 utakmica! Kada je u 38. minuti Dries Mertens, pri rezultatu 0:1, promašio jedanaeste­rac bilo je jasno da to neće biti uspješna večer Napuljaca. Ederson Moraes njegov je udarac obranio. Zanimljivo, šesti je to put uzastopce da Cityjevi vratari brane jedanaeste­rce u Ligi prvaka! Mertens je promašio, ali je Amadou Diawara poentirao s bijele točke u 73. minuti. No, City je ipak došao do desete uzastopne pobjede u zadnjih deset utakmica. Spomenimo, Mario Pašalić ušao je u 57. minuti susreta u kojem je moskovski Spartak s 5:1 kod kuće senzaciona­lno svladao Sevillu. Najteži je to poraz Andalužana u povijesti Lige prvaka. Dortmundsk­a Borussia u jednom je trenutku gotovo već jučer ispala iz daljnjeg dijela natjecanja. U 62. minuti gubila je 0:1 u gostima kod APOEL-a, a pet minuta kasnije stoper Sokratis je izjednačio. Monaco je i dalje u krizi. Još je bez pobjede u Ligi prvaka, a sinoć je izgubio kod kuće od Beşiktaşa (1:2). Danijel Subašić branio je cijeli susret.

??  ?? Luka Modrić kreirao je igru u veznom redu, a podvalio je i loptu za Kroosa koji je iznudio jedanaeste­rac