Večernji list - Hrvatska

Cedevitini­h 40 koševa za 10 minuta i preokret

- Dražen Brajdić

Izvukli smo se jer je Mega ipak neiskusna momčad. Imamo puno probelama u igri - rekao je Zdovc Nevjerojat­an su preokret izveli košarkaši Cedevite na gostovanju kod Mege u Sremskoj Mitrovici (81:77). Momčad koja je u trećoj četvrtini izgledala kao razbijena vojska i koja je još u 32. minuti bila na “minus 17” (43:60), odjednom se pretvorila u ono što njen trener Jure Zdovc već tjednima čeka. U posljednjo­j četvrtini cedevitaši su bili goropadna družina, pa su zahvaljuju­ći tome i postigli 40 koševa za samo 10 minuta. A upravo toliko, zapravo jedan više, postigli su gosti za prvih 30 minuta. Premda su najviše zabila dvojica Amerikanac­a Nichols (18) i Cherry (17), ključni ljudi preokreta bili su Krušlin (16 koševa) i Musa (16). Njih su dvojica u posljednju četvrtinu ušli s najviše energije, a i u tih posljednji­h 10 POREDAK: 1. Partizan 4-2, 2. Cedevita 4-2, 3. Budućnost 4-1, 4. Cibona 3-3, 5. Mornar 3-3, 6. FMP 3-3, 7. C. zvezda 3-2...12. Zadar 1-5.• minuta najviše su zabili (Krušlin 13, Musa 12). Upravo su oni poveli momčad u juriš na sve ili ništa i tek onda su Nichols i Cherrry pogodili po tricu za potpuni povratak (70:71). U toj završnici Zdovc je igrao s niskom petorkom o čemu je kazao: - Znao sam da ako pogodimo neku tricu, da će nam morati krenuti u napadu. Nažalost, kod nas napad diže obranu, pa smo se spustili u stav. Imamo nevjerojat­ne probleme u igri jedan na jednoga, ali smo se nekako uspjeli izvući jer je Mega neiskusna momčad.