Večer kada smo u očaj bacili cijelu Englesku

- Priredio: Karlo Ledinski

1.

Kojim je rezultatom prije točno 10 godina Hrvatska šokirala i pobijedila Englesku na kultnom Wembleyu? a) 2:1 b) 3:2 c) 4:3

2.

Tko je zabio pobjedničk­i gol za Hrvatsku u 77. minuti, i to samo osam minuta nakon što je zamijenio Eduarda da Silvu? a) Mladen Petrić b) Ivica Olić c) Niko Kranjčar

3.

Hrvate je u znamenitoj pobjedi na Wembleyu s kapetansko­m vrpcom predvodio Niko Kovač. Tko je pak bio engleski kapetan u toj utakmici? a) David Beckham b) Frank Lampard c) Steven Gerrard

4.

Na golu Hrvatske stajao je Stipe Pletikosa, dok je engleska vrata čuvao: a) Paul Robinson b) David James c) Scott Carson

5.

U tom kvalifikac­ijskom ciklusu dvaput smo bili kobni za Engleze. Kojim je rezultatom Hrvatska slavila u prvoj utakmici? a) 2:0 b) 1:0 c) 3:0

6.

Wembley je u toj utakmici bio ispunjen kockastima dresovima. Prema procjeni, među 88.000 navijača, koliko je bilo hrvatskih? a) 5000 b) 7000 c) 9000

7.

Engleski mediji nakon poraza od Hrvatske svog su izbornika prozvali “kišni čovjek”, zato što je svih 90 minuta pod kišobranom uz aut liniju neuspješno pokušavao voditi svoju momčad do pobjede. Tko je on?? a) Roy Hodgson b) Steve McClaren c) Sven- Göran Eriksson

8.

Tko je u toj utakmici bio hrvatski izbornik? a) Slaven Bilić b) Cico Kranjčar c) Otto Barić

9.

Hrvatska je već prije utakmice na Wembleyu osigurala plasman na Euro, no pobjedom protiv Engleza pomogli smo jednoj drugoj reprezenta­ciji iz naše skupine koja je, zahvaljuju­ći tom iznenađenj­u u Londonu, također otišla na SP. Čija je to reprezenta­cija? a) Ukrajine b) Rusije c) Grčke

??  ?? Niko Kovač bio je kapetan u kultnoj pobjedi Hrvatske na Wembleyu 21. studenog 2007. godine