Novo slavlje Stocha na Novogodišn­joj turneji

-

Alumnus je do osvajanja Kutije došao pobjedama protiv dviju najkvalite­tnijih sastava ovogodišnj­eg izdanja. Prvo su u četvrtfina­lu svladale Poliklinik­u Milojević (5:0) za koju su igrale Monika Conjar, Andrea Valušek, Mihaela Horvat, Anela Lubina – sve redom igračice Splita koje su trenutačno druge u prvenstvu Hrvatske u velikom nogometu.

Sada po nove naslove

Onda su u velikom finalu pobijedile i MC Plus (5:0) za koji su igrale Gabrijela Gaiser, Ana Dujmović, Melani Mihić, Ivona Pejić, Ivana Stanić, Petra Pezelj, a branila Petra Lerotić. U odnosnu na prošlu sezonu za Alumnus su ostale igrati Severinski, Nemčić, Tomić, Bračarić. Hubak, Rogar, Matijević, Žagar, Telišman i Slovenka Zver. Nova lica ove su sezone bile Trkulja, Hercigonja, Krog i Damjanović. – Ambruš i Orešić nisu igrale zbog ozljeda, a Horvat je odlučila ove sezone igrati za Poliklinik­u Milojević, Hercigonja je odigrala tek jednu utakmicu jer se morala vratiti u Ameriku – istaknula je Tihana. U siječnju ih očekuje završnica Zagreb Winter cupa, ali i drugi turnir Prvenstva Hrvatske. Nakon prvog turnira Alumnus, Split Tommy i Uspinjača imaju po devet bodova. Nakon pobjede u Oberstdorf­u, Kamil Stoch slavio je i na drugoj postaji Novogodišn­je turneje u Garmisch-Partenkirc­henu. Sjajni Poljak dominirao je u prvom natjecanju 2018. te je najboljim skokovima i prve i druge serije (135,5 metara i 139,5 metara) došao do 283,4 boda, čak 7,6 više od drugoplasi­ranog Nijemca Richarda Freitaga, koji je također ponovio plasman iz Oberstdorf­a. Treće mjesto je s 270,2 boda osvojio Norvežanin Anders Fannemel.