Bez pravog ljevaka “plinari” otišli u novi poraz

- Damir Mrvec damir.mrvec@vecernji.net ZAGREB

Plinari još uvijek imaju priliku plasirati se među 16 najboljih. No, trebat će im preostale dvije domaće pobjede Rukometaši PPD Zagreba upisali su i osmi poraz u elitnoj skupini Lige prvaka. U 11. kolu pobijeđeni su na gostovanju kod poljske Wisle – 24:27. Bez obzira na poraz, zagrebaši još uvijek imaju priliku plasirati se među 16 najboljih, no trebat će im preostale dvije domaće pobjede nad Nantesom i Kristianst­adom, ali i bod ili dva s gostovanja u Szegedu. Za hrvatskog prvaka susret u Plocku dobro je počeo, imali su stalno vodstvo prvih desetak minuta,a onda se dogodila ozljeda Marija Vuglača, jedinog pravog desnog vanjskog u momčadi. Prema prvim informacij­ama, riječ je o ozlijedi mišića. Kako otprije zbog ozljede nema Miklavčiča, to mjesto inače je znao „krpati“Hrstić, ali i on se ozlijedio na prošloj utakmici u Celju. Zlatko Saračević, trener „plinara“, morao je posegnuti za novim rješenjem na toj poziciji, a ta uloga pripala je Domagoju Pavloviću. Razumljivo da se Pavlović nije najbolje snašao na novoj poziciji, što je domaćin iskoristio i prvo poluvrijem­e riješio u svoju korist. Pokušao je Saračević na mjestu desnog vanjskog s 2,10 metara visokim Josipom Vekićem, ali dečko nije igrao ozbiljan rukomet dvije godine i napravio je odmah u prvom napadu probijanje pa se odmah preselio na klupu. Na kraju je najbolje rješenje bilo s Horvatom na toj poziciji. U drugom poluvremen­u zagrebaši su u nekoliko navrata bili na minus jedan, ali do izjednačen­je nikad nije došlo... Najefikasn­iji u redovima zagrebaša bili su Damir Bičanić s osam te Valentino Ravnić i Igor Vori s po četiri pogotka. Kod domaćina najefikasn­iji je bio naš Šime Ivić s pet pogodaka.

??  ?? Damir Bičanić bio je najefikasn­iji u redovima Zagrepčana, zabio je osam pogodaka