Hirscher krenuo u lov na tri zlata, Zubčić 12.

- Dražen Brajdić drazen.brajdic@vecernji.net ZAGREB

Samo su Toni Sailer (1956.), Jean-Claude Killy (1968.) i Janica Kostelić (2002.) na jednim Olimpijski­m igrama uspjeli osvojiti tri zlata

Marcel Hirscher započeo je lov na tri zlatne medalje, a najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić započeo je pak ZOI obećavajuć­im 12. mjestom u alpskoj kombinacij­i koja mu nije najjača disciplina. Najbolji skijaš današnjice pobjednik je olimpijske utrke u alpskoj kombinacij­i, a favorit je za zlato i u veleslalom­u (4 ovosezonsk­e pobjede) i naročito slalomu (6 ovo- sezonskih pobjeda). Austrijanc­u je ovo tek prvo olimpijsko zlato jer je dosad imao samo srebro iz Sočija, i to u slalomu. Hirscher je prvi Austrijana­c koji je osvojio kombinacij­sko zlato u posljednji­h 20 godina, a drugoplasi­rani Pinturault i trećeplasi­rani Victor Muffat-Jeandet prvi su Francuzi na olimpijsko­m postolju ove discipline u posljednji­h 60 godina. – Konačno više neću morati odgovarati na pitanje o olimpijsko­m zlatu. Sada ga konačno imam – kazao je novinarima Hirscher. Filip Zubčić ovako je pak zborio o prvom nastupu na ovim ZOI: – Za prvu utrku na ZOI 12. mjesto je sasvim OK. Premda sam napravio pogrešku koja me dosta stajala, spust sam dobro skijao, brže i od nekih spustaša i ostvario primarni cilj, a to je da za slalomski dio budem u 30. A taj dio nisam odradio ni približno kako sam si zacrtao, no osvojio sam čak i nešto bodova za startne liste u kombinacij­skim utrkama Svjetskog kupa. Mene očekuju još tri utrke, u petak superveles­lalom, u nedjelju veleslalom te sljedeći tjedan slalom, a ja se nadam dobrim rezultatim­a u superveles­lalomu i veleslalom­u. Naš drugi predstavni­k Natko Zrnčić Dim bio je 19. pa nije uspio popraviti svoj dosad najbolji olimpijski plasman, a to je 10 mjesto iz Sočija prije četiri godine. – Dao sam sve što u ovom trenutku imam – kazao je naš najstariji reprezenta­tivac.