Kek: Volio bih da i moji igrači znaju ovako pasti

Trener Rijeke u tunelu se zakačio s Ivom Smojom

- Gradimir Đukarić

Vodio je Osijek 2:0 golovima Grgića i Hajradinov­ića, ali Rijeka je s igračem manje uspjela smanjiti, te prijetiti do posljednje sekunde sport@vecernji.net Tri od tri - Osijek ove sezone niti s jednom momčadi nema skor kakav ima s Rijekom. I u trećoj uzastopnoj utakmici Zoran Zekić nadmudrio je Matjaža Keka s kojim je još donedavno imao najgori omjer u trenerskoj karijeri. Osijek je 2:1 pobjedom nad Rijekom, koja je skoro čitavu utakmicu imala igrača manje , preuzeo treće mjesto na ljestvici. Sve taktičke zamisli Matjaža Keka u Gradskom vrtu pale su u vodu već nakon šest minuta. Župarić je kao posljednji čovjek obrane prekršajem s leđa zaustavio nadiru- ćeg Grezdu. Sudac Strukan nije imao drugog izbora nego braniča Rijeke poslati u svlačionic­u. Taj crveni karton usmjerio je utakmicu na Osijekov mlin. - Nema se što prigovorit­i, Župarić se u toj situaciji morao puno bolje postaviti, a Grezda je znalački pao. Volio bih i da moji igrači nekada znaju tako pasti – komentirao je trener Rijeke koji je priznao kako je po završetku utakmice u tunelu imao razmjenu mišljenja s jednim od Zekićevih pomoćnika Ivom Smojom koja nije bila u prijateljs­kom tonu. - Malo se zakuhalo, ali to je nogomet. Utakmice Osijeka i Rijeke su uvijek bile na granici, ali ipak korektne. Igrača više u polju Osijek je pokušao brzo iskoristit­i, no domaćini su “častili” promašajim­a, dva puta Lopa koji se ove sezone ne može spojiti s golom, a potom i Mioč promašili su šanse koje se ne smiju promašiti. - Samo u prvom dijelu imali smo četiri mrtve šanse, ali ne možemo ga zabiti. Propuštamo previše šansi, a ti promašaji naravno imaju utjecaj i na psihu - kazao je trener Osijeka Zoran Zekić. Brojčana nadmoć morala je, međutim, kad tad doći do izražaja, a bijelo-plavi su je iskoristil­i u pet minuta nastavka. Grgić je u 49. na 34. uzastopnu utakmicu u kojoj je Osijek zabio gol, a već pet minuta kasnije Raspopović u 55. ruši Bobana u kaznenom prostoru. Strukan tek na sugestiju petog suca pokazuje na bijelu točku. Hajradinov­ić, već treći koji je ove sezone u Osijeku dobio dužnost izvođača kaznenih udaraca, bio je siguran. Rijeka se pokušala vratiti, Pavičić je u 85. vratio nadu. Slabim reakcijama u obrani umalo su Osječani prosuli sve što su do tada napravili. Upravo zbog te komotne igre Zekić je “grmio”. - Dok sam ja trener Osijeka, igrat će onako kako ja kažem. Neću o imenima, prepoznat će se oni sami, ali nedopustiv­o je da kod 2:0 imamo par igrača koji mogu odigrati tako neobavezno. Rijeka je sada u zaostatku s Osijekom i Hajdukom u borbi za što polju poziciju za Europu. - Nemam borbu s drugima već sa sobom u formiranju ekipe. Znam što me čeka i jedva čekam idući trening jer samo tako možemo napredovat­i – kaže Kek.

??  ?? Grezda i Župarić u duelu, sekundu prije kontakta zbog kojeg je branič Rijeke dobio crveni kartono