Ivković u Hrvacama pronašao formulu za prvi trijumf u Splitu

Mateas Delić zabio je za prvu pobjedu Slavena Belupa na Poljudu. Ohandza dobio crveni karton

- Željko Janković

Čini se da je glavni sudac utakmice Ivan Vučković pogriješio u 56. minuti jer Katićev start na Ohandzi nije kaznio jedanaeste­rcem zeljko.jankovic@vecernji.net Na krilima Francka Ohandze i nizom pobjeda protiv Cibalije i Dinama, dočekao je Hajduk momčad Slavena Belupa u prvoj proljetnoj utakmici ove sezone na Poljudu. No, jučer je najbolji Hajdukov igrač bio tragičar susreta. Kamerunac, nije uspio zabiti, a u 73. je minuti isključen. Takve okolnosti, uz neuvjerlji­vu igru i nedostatak ideje, glavni su razlog zašto je Slaven Belupo ostvario svoju prvu pobjedu nad Hajdukom u Poljudu (1:0). Najavljiva­li su domaćini najmanje dvadesetak tisuća navijača, no to se jučer nije dogodilo. No, ozračje na utakmicama Hajduka nikada nije bilo upitno, pa tako ni jučer. Zadnji put ove dvije momčadi susrele su se u listopadu prošle godine. Završilo je remijem, a samo sedam dana kasnije, tadašnji trener Joan Carrillo dobio je otkaz. Tomislav Ivković, trener Slavena Belupa, zadovoljan je bio načinom na koji je njegova momčad uigravala zadnje varijante. U, Hrvacama, četrdeseta­k kilome- tara od Splita, Koprivniča­nci su odradili svoje zadnje pripreme za ovu utakmicu. Pokušali su Splićani jučer uspostavit­i domaćinski autoritet u igri, no, veći dio prvog poluvremen­a, nije im to uspijevalo. Iako su imali prividnu dominaciju, no bez prave konkretne prilike ili izrađene akcije kojom bi ugrozili goste iz Koprivnice. Dapače, da je Jan Doležal bio spretniji u devetoj minuti, Slaven je već tada mogao i povesti. U 56. minuti pogriješio je sudac Ivan Vučković. Čini se da je Katićev start na Ohandzi bio za najstrožu kaznu. No, strpljiva i disciplini­rana igra isplatila se gostima. Gyurcso je izgubio loptu na tridesetak metara od svog gola, uslijedila je kontra gostiju. Loptu je iz drugog plana odlično u trku ‘poklopio’ Mateas Delić i ona je završila u suprotnom kutu. A samo dvije minute kasnije, korak bliže porazu Splićane je gurnuo Franck Ohandza, njihov ponajbolji igrač. Kamerunac je, nakon jednog prekida, potpuno nerezonski, bez lopte nogom udario Kitanovsko­g i, potpuno opravdano, zaslužio izravni crveni karton. Hamza Barry imao je sjajnu priliku u 78. minuti kada, s desetak metara, nije uspio pogoditi okvir vratiju. Baš kao i Savvas, čiji je udarac, krajnjim naporom, u korner izbacio vratar Marković.

??  ?? Franck Ohandza nije se jučer istaknuo, a potpuno nepotrebno dobio je crveni karton