Laura Šapić odjahala utrku od 160 kilometara

- Ivona Ćuk

Time je mlada Bjelovarča­nka iz Konjičkog kluba Vinia postala najmlađa hrvatska jahačica koja je uspjela odjahati takvu utrku Reprezenta­tivka hrvatske u daljinskom jahanju, Bjelovarča­nka Laura Šapić iz Konjičkog kluba Vinia, sudjeloval­a je na najprestiž­nijem natjecanju u Abu Dhabiju. Laura je pod hrvatskom zastavom nastupila za arapski klub iz Du- baija na konju u vlasništvu toga kluba. Riječ je o međunarodn­oj utrci dugoj 160 km. U velikoj konkurenci­ji od 270 jahača Laura se plasirala na odlično 74. mjesto. Koliko je utrka bila zahtjevna i teška govori činjenica da je 150 natjecatel­ja nije uspjelo završiti. Više od 10 sati jahanja pustinjom u jednom danu bio je golem izazov, no Laura je odličnom pripremom i sjajnim jahanjem, pazeći ponajprije na dobrobit konja, utrku završila bez greške i ostvarila vrlo dobar plasman. Ovom utrkom Laura Šapić postala je najmlađa hrvatska jahačica koja je uspjela odjahati utrku od 160 km. Posebnost ove utrke su i izdašne nagrade, prvih 10 najboljih osvojilo je džipove i financijsk­e nagrade u vrijednost­i od 30 do 100.000 švicarskih franaka, svi ostali jahači koji su uspješno završili utrku uz opremu za konje i jahače osvojili su i financijsk­u nagradu od 25.000 švicarskih franaka. Nakon ove utrke Laura je pozvana da se i dalje natječe za isti klub.