Mourinho bolji od Chelseaja, Hrvati se nazabijali u Serie A

-

Barcelona razbila Gironu sa 6:1, uz tri pogotka Suareza i dva maestralno­g Messija. Ronaldo zabio 299. pogodak u španjolsko­m prvenstvu

Barcelona je u izvedbi nevjerojat­nog nadahnuća Lionela Messija razbila Gironu na Nou Campu sa 6:1, pred, za ovu sezonu rekordnih, 85.417 gledatelja. Messi je sve režirao, ali i postigao dva pogotka, te pritom ostvario još jedan rekord. Girona je naime 36. momčad Primere protiv koje je genijalni Argentinac bio strijelac. Uz Messija, tri pogotka postigao je Luis Suarez, jedan Coutinho, a Ivan Rakitić igrao je vrlo dobro do 77. minute. Real Madrid, bez ozlijeđeno­g Modrića (Kovačič igrao do 73. minute), pregazio je Alaves s 4:0, uz dva pogotka Cristiana Ronalda te po jedan Benzeme i Balea. Realov trojac BBC još od travnja 2016. godine nije se upisao u strijelce u istoj utakmici, a Ronaldo je dosegnuo brojku od 299 pogodaka u Primeri. Kada prijeđe brojku od 300 pogodaka, bit će drugi nogometaš koji je prešao tu magičnu granicu. Daleko ispred njega je Lionel Messi s 371 pogotkom. Raspucani Liverpool u engleskom prvenstvu deklasirao je West Ham 4:1 i postao druga engleska momčad, nakon Manchester Cityja, koja je postigla sto pogodaka ove sezone. Tottenham je pak na goU stovanju kod Crystal Palacea u posljednji­m minutama susreta došao do pobjede 1:0 i tako uzeo važna tri boda. Strijelac je ponovno bio Harry Kane koji je zabio svoj 24. gol u sezoni. Na Old Traffordu Manchester United i Chelsea odigrali su 2:1. Willian je zabio za vodstvo plavih, ali Lukaku i Lingard donijeli su bodove Mourinhu. Trener crvenih vragova u početni sastav vratio je Paula Pogbu nakon što su se engleski mediji raspisali o njihovim lošim odnosima, a navodno je Francuz nakon što je na gostovanju kod Seville završio na klupi, upravi Manchester Uniteda dao ultimatum: ili će ga na ljeto prodati ili dati otkaz portugalsk­om treneru. talijansko­j ligi pak zabijali su Hrvati. Crotone je izgubio od SPAL-a 2:3. Ante Budimir zabio je oba gola za domaćine, dok se u strijelce za SPAL upisao Lorenzo Šimić. Verona Brune Petkovića, koji je zaradio žuti karton, pobijedila je Torino s 2:1, dok je Badeljeva Fiorentina slavila protiv Chieva s 1:0. Andrija Balić odigrao je 79 minuta u 1:2 porazu svojeg Udinesea protiv Sampdorije.

?? PIXSELL ?? Harry Kane protiv Crystal Palacea zabio je svoj 24. pogodak sezone