Plavi do tri boda, ali su možda izgubili Soudanija

Gavranović je sada uspio zabiti baš svim klubovima HNL-a

- robert.junaci@vecernji.net Robert Junaci ZAGREB

Soudani je osjetio zatezanje zadnje lože, vidjet ćemo do srijede i utakmice s Rijekom. No, igrat će samo bude li sto posto spreman, kaže trener

Nakon dva tjedna stanke bez utakmice, nogometaši Dinama vratili su na travnjak, a suparnik im je bio Slaven Belupo koji nije imao tu stanku već je svoj posao još kako dobro odradio, bio je s 1:0 bolji od Hajduka u Splitu. A svoje je sada, iako s dosta problema, odradio i Dinamo u ovoj utakmici, pogotkom Marija Gavranović­a upisao je nova tri boda (1:0).

Bojkot Bad Blue Boysa

Maksimir je dočekao momčadi spreman, teren je bio čist, doduše malo mekan od silnih padalina, ali dobar. Očišćen je bio i manji dio tribina, najviše je očišćeno na sjevernoj tribini, zbog straha da navijači ne bi bacali grude. No, ta je sjeverna tribina ostala gotovo prazna, BBB su bojkotiral­i utakmicu jer ovo je bila prva na kojoj su maloljetni­ci mogli kupiti ulaznicu samo uz pismeno dopuštenje roditelja. U prvom dijelu utakmice bilo je malo pravih prilika, Dinamo je držao loptu, igrao solidno, ali je rijetko dolazio u završnicu, čak je opasniji u nekoliko navrata bio Slaven iako nije uputio ni jedan udarac u okvir vrata. Sudac je pogriješio u 18. minuti, plavi su napali preko desne strane, Stojanović je pokušao ubaciti, Katić je uklizao i rukom zaustavio loptu, no Križarić nije ništa dosudio. Plavi su nakon pola sata ostali bez Soudanija, primio se za mišić i nakon par minuta morao je iz igre, a na njegovo je mjesto došao Izet Hajrović, posljednje pojačanje Dinama. Vidjet će se kakva je ozljeda i koliko je ozbiljna, u ovom je trenutku Alžirac jako upitan za spomenuti odgođeni susret s Rijekom koji se igra u srijedu. – Soudani je osjetio malo zatezanje zadnje lože, vidjet ćemo do srijede, ali naravno da samo zdravi igrači mogu konkurirat­i i sigurno nećemo riskirati – kazao je trener Mario Cvitanović. U nastavku je Dinamo brzo poveo, krenuli su plavi bolje i već nakon pet minuta Borna Sosa je lijepo ubacio, stoperi Slavena su “zaspali” i između njih Gavranović je lijepo zabio prvi gol za plave u službenim utakmicama. Doduše, dio gostiju bunio se da je bilo zaleđe. Do pogotka je, nakon krasnog prolaska vrlo brzog Hajrovića, mogao doći i Tongo Doumbia, jedan od najboljih plavih u tom susretu. Pokušavali su nešto ofenzivnij­e pri kraju Koprivniča­ni, ali nisu uspjeli ugroziti domaću momčad. – Meni se činilo kao da se igralo u Koprivnici, imali smo sedam-osam situacija da kaznimo Dinamo. Po igri, nismo zaslužili poraz i žao mi je jer smo dobri u protunapad­ima, i to smo nakon Hajduka željeli usavršiti, ali zbog vremena nismo mogli trenirati kako smo željeli. Na dobrom smo putu, igramo kao momčad, znamo tko što treba raditi i bit ćemo još bolji i kvalitetni­ji. Borit ćemo se za što bolji plasman, a dogodine pokušati i više od toga – rekao je trener Slavena Belupa Tomislav Ivković.

Dinamo igra presporo

Dinamo je pak igrao solidno, no trebao bi igrati puno brže i preciznije da bi se probilo dobro organizira­nog suparnika poput Slavena. – Sretan sam što smo pobijedili, zabili taj jedan gol i vratili se na pobjedničk­i kolosijek. Ne mogu biti zadovoljan prezentaci­jom, zbog više stvari. Dobro smo počeli pa stali. Kontrolira­li smo igru i imali inicijativ­u, ali veće posjedovan­je lopte nismo konkretizi­rali, falilo je puno toga, pogotovu u igri jedan na jednoga, u zadnjoj trećini imali smo problema pa nismo poentirali. Imali smo previše neforsiran­ih pogrešaka, a to otvara prostor suparniku. U nekim utakmicama igrali smo bolje pa nismo pobijedili – kazao je Cvitanović i objasnio poziciju Izeta Hajrovića koji nije ni putovao s momčadi u Rijeku, a sada je ušao i pokazao prodornost i brzinu: – Fizički mora biti bolji, zato nije bio u Rijeci nego je trenirao. Prihvatio je to i u tom dijelu napredovao. Ima brzinu, jak je u igri jedan na jednoga, želim da inzistira na tome, ali i drugi igrači jer imaju potencijal za to.

Maksimir je jučer bio sablasno prazan, na tribinama je bilo samo 637 gledatelja

??  ?? Soudani je zbog ozljede mišića morao napustiti igru već u 36. minuti. Za Cvitanović­a bi bilo jako loše da Alžirac ne bude spreman za derbi s Rijekom u srijedu