Ivo Karlović izgubio polufinale od Sandgrena u dva tie-breaka

- (af)

za apotekarim­a, za koje je od 83. minute igrao Tin Jedvaj, zaostaju pet bodova. Minus pet u odnosu na Bayer ima i Kramarićev (90 minuta) Hoffenheim koji je s 2:0 pobijedio HSV i tako tog velikana gurnuo na korak do druge lige. Bayern je već osigurao naslov prvaka pa se bez ikakvog pritiska lako obračunao s Borussijom Mönchengla­dbach i ispratio je s 5:1. Nakon utakmice iz Bayerna su odgovorili na optužbe iz Eintrachta da su bili nekorektni kod dovođenja Kovača. – Bayern se ponio fer i nemaju nas za što kriviti. A Eintracht ima nekoliko mjeseci da pronađe novog trenera – poručio je sportski direktor Bavaraca Hasan Salihamidž­ić sadašnjem klubu Nike Kovača. Povijest su u španjolsko­m prvenstvu ispisali nogometaši Barcelone slavljem u derbiju 2:1 protiv Valencije. Bila im je to 39. utakmica u nizu bez poraza čime su srušili rekord Real Sociedada iz sezone 1979./80. Ivan Rakitić nije igrao zbog operacije prsta koju je imao u srijedu nakon Lige prvaka. Rekorde ruši i Mohamed Salah u dresu Liverpoola. U pobjedi 3:0 protiv Bournemout­ha Egipćanin je zabio 30. gol sezone te tako postao prvi afrički igrač u engleskoj ligi s najmanje 30 golova. Još jedan gol nedostaje mu da se izjednači sa Shearerom, Cristianom Ronaldom i Luisom Suarezom koji su zabili rekordni 31 gol u sezoni. Još jednu odličnu utakmicu odigrao je i Dejan Lovren koji je u 83. minuti ispraćen ovacijama s terena. Nakon gotovo tri mjeseca prvu je ligašku utakmicu odigrao i Nikola Vlašić. On je priliku dobio u remiju 1:1 Evertona kod Swanseaja zamijenivš­i Waynea Rooneya. Manchester City s 3:1 slavio je kod Tottenhama i još se primaknuo naslovu prvaka. U prvoj jučerašnjo­j utakmici Serije A Fiorentina i Spal odigrali su 0:0, a u sastavu momčadi iz Firence nije bilo ozlijeđeno­g Milana Badelja. U subotu su Atalanta i Inter igrali 0:0 (Perišić 90 minuta, Brozović suspendira­n). Ivo Karlović kao da je bio predodređe­n za postavljan­je mnogih rekorda u svijetu tenisa. Odavno je prozvan “kraljem asova” (12.583), a s 39 godina i 44 dana najstariji je među prvih 270 igrača. Dr. Ivo se nakon pobjede nad Australcem Nickom Kyrgiosom sa 3:6, 6:2, 6:3 plasirao u polufinale ATP turnira u Houstonu i tako postao najstariji polufinali­st na jednom ATP turniru još od 1993. i legendarno­g Connorsa koji je s 40 godina igrao polufinale turnira u San Franciscu. No, u borbi za finale na zemljanom terenu Houstana Ivo Karlović je poražen od Amerikanca Tennysa Sandgrena sa 6:7 (2), 6:7 (4) koji je u turnir ušao kao 56. na ATP ljestvici.