Zekić: Nisu mi jasni suci! Kek: Bili smo bolji...

- Željko Janković zeljko.jankovic@vecernji.net ZAGREB

Jedan nam je igrač isključen, jedan leži, jedan čeka ući u igru i - dobili smo gol u igri sedam na deset - istaknuo je trener Osijeka Zoran Zekić Potpuno zasluženo, nogometaši Rijeke slavili su u derbiju s Osijekom na Rujevici (1:0). Pobjedničk­i pogodak postigao je Jakov Puljić u 87. minuti. Veći dio susreta momčad Matjaža Keka imala je inicijativ­u i agresivnij­e od gostiju tražila okomitija rješenja prema golu. Pobjeda je to koja će dodatno začiniti završnicu hrvatskog prvenstva. Uoči današnjeg derbija Hajduka i Dinama, Riječani su Splićanima stigli na samo bod, a Zagrepčani­ma na šest bodova. Veliki bod ispustili su Osječani u završnici susreta. Jasno je stoga da njihov trener Zoran Zekić nije mogao biti zadovoljan. – Čestitke Rijeci na zasluženoj pobjedi. Čvrsta utakmica u od- ličnoj atmosferi, mi malo nedorečeni u prvom dijelu dok smo u nastavku uspjeli povezati redove, ali bez pravih prilika. Ne volim kukati i plakati, ali nije mi jasan kriterij suđenja. Marić dobije drugi žuti za start od kojeg je Čolak napravio barem šest oštrijih, samo u prvom poluvremen­u. Jedan nam je igrač isključen, jedan leži, jedan čeka ući u igru i dobili smo gol u igri sedam na deset – rekao je nakon poraza od Rijeke Zekić. S druge strane, Matjaž Kek imao je razloga za zadovoljst­vo. – Tvrda utakmica puna duela i prekinutog­a ritma, ali to smo i očekivali. Nedostajal­o je možda lepršavost­i, ali ovo je bila baš prava utakmica za nas trenere. Čestitke idu igračima koje je nagradila velika upornost i ustrajnost. Izmjenama u drugom dijelu tražio sam ritam i pritisak. Bili smo neodlučni u zadnjih tridesetak metara, imali smo dvije, tri šanse koje moraš realizirat­i u ovakvoj utakmici inače te momčad kao Osijek može kazniti. Zasluženo smo pobijedili, bili smo bolji – rekao je nakon utakmice Matjaž Kek.