Brayani preko Pavića i Marcha do Monte Carla

- Anton Filić anton.filic@vecernji.net ZAGREB

Iako će za šest dana napuniti po 40 godina, američki blizanci Bob i Mike Bryan i dalje gospodare svjetskim tenisom. Barem kada je konkurenci­ja parova u pitanju. U Monte Carlu su osvojili svoj 38 naslov na turnirima iz kategorije Masters 1000, na žalost pobijedivš­i u finalu našeg Matu Pavića i njegova partnera Austrijanc­a Olivera Maracha sa 7:6 (5), 6:3, poravnavši tako međusobni skor na 2-2. Braći je to šesti trijumf na turniru u Monte Carlu, ukupno 116. zajednički naslov u karijeri. Podijelit će novčanu nagradu od 289.670 USD (Mati i Marachu pripast će 141.820 USD), a sve je na turniru počelo sretnim novčićem koji je Bryanima poklonio princ Albert, monogaški suveren. - Dao mi je taj novčić prvog dana turnira i rekao da ga čuvam cijeli tjedan. Donio nam je sreću i zato ću taj novčić čuvati cijele godine - kazao je na na proglašenj­u po- bjednika Bob. A Mike se obratio Paviću: - Mate, Imaš samo 24 godine i ovo je bio tvoj prvi nastup u Monte Carlu. Mi ovdje igramo već 20 godina, prema tome imat ćeš još puno prilika osvojiti ovaj turnir. Naš Mate (koji se vratio na treće mjesto ATP liste) nije bio previše tužan, samo je rekao: - Bryani, čestitam vam, ne znam kako uspjevate stalno pobjeđivat­i. A da nedjelja ipak ne protekne bez ijednog hrvatskog trijumfa pobrinuo se 21-godišnji Zagrepčani­n Nino Serdarušić. On je u finalu ITF Futuresa u Antalyji (Turska) pobijedio Nijemca Mollekera sa 7:5, 6:2. Osvojio je tako osmi naslov u karijeri, ušao u prvih 250 tenisača na svijetu i osigurao nastup u kvalifikac­ijama Roland Garrosa. Serdarušić je svjestan da će teško nastaviti uspon ako i nadalje bude nastupao na Futuresima, pa će se već ovaj tjedan okušati na višoj razini, nastupit će na Challenger­u u talijansko­j Francavill­i (43.000 eura + gostoprims­tvo).