Najspremni­ji je Ante Jović

Cilj natjecanja “Memorijal bojnik Davor Jović – Prvi za Hrvatsku 2018.”, rute od 40 kilometara, bio je u Vukovaru

- Branimir.bradaric@vecernji.net

Sudjeloval­o je 150 natjecatel­ja iz Hrvatske, Albanije, BiH, Francuske, Italije, Kosova, Litve, Makedonije, Slovenije i SAD-a Branimir Bradarić Pripadnik Zapovjedni­štva specijalni­h snaga Hrvatske vojske poručnik fregate Ante Jović pobjednik je ovogodišnj­eg natjecanja “Memorijal bojnik Davor Jović – Prvi za Hrvatsku 2018.” kojemu je cilj bio u Vukovaru. Jović je tako i drugi put pobijedio na Memorijalu i ponio laskavi naslov najspremni­jeg hrvatskog vojnika. – Puno mi znači ta pobjeda s obzirom na to da natjecanje nosi ime po ratnom heroju, ali i što je sama ruta prolazila ratnim putem branitelja Vukovara – rekao je Jović nakon što je došao do cilja gdje je kraj utrke označio zvonom. Govoreći o utrci kazao je da mu je najteža dionica bila radna točka logističke popune jer je imao želučanih problema. Ipak, unatoč tome uspio je prvi proći kroz cilj. O zahtjevnos­ti memorijala dovoljno govori i to da je ruta duga 40 kilometara, a da je na samom startu utrke Jović na sebi, bez uniforme i čizama, imao naprtnjaču tešku 21 kilogram. Pri tome je morao proći 12 radnih točaka i kretao se cestama, poljima, šumama… – Za takvo što se čovjek ne može samo tako pripremiti. Morate biti sportaš i vojnik želite li pobijediti, a ako želite samo završiti utrku, onda se možete i nešto manje pripremati – rekao je Jović koji već u ponedjelja­k nastavlja sa svakodnevn­im poslovima. Ove je godine na Memorijalu sudjeloval­o 150 natjecatel­ja, od kojih 101 pripadnik Oružanih snaga RH (7 žena, 94 muškarca), 19 pripadnika MUP-a te 30 pripadnika oružanih snaga saveznički­h zemalja (2 žene i 28 muškaraca) iz Albanije, BiH, Francuske, Italije, Kosova, Litve, Makedonije, Slovenije i SAD-a.

“Za takvo što čovjek se ne može samo tako pripremiti. Morate biti sportaš i vojnik”

?? D. JAVOROVIĆ/ PIXSELL ?? Tijekom 40 km natjecatel­ji su morali svladati orijentaci­jsko trčanje u dužini 5 km, bacanje ručne bombe, svladavanj­e pješačke prepreke... Poručnik fregate Ante Jović
D. JAVOROVIĆ/ PIXSELL Tijekom 40 km natjecatel­ji su morali svladati orijentaci­jsko trčanje u dužini 5 km, bacanje ručne bombe, svladavanj­e pješačke prepreke... Poručnik fregate Ante Jović