Večernji list - Hrvatska

Srbić zlatni u Osijeku

Otišao sam ljutit i razočaran u krevet jer je moj Liverpool izgubio finale nogometne Lige prvaka

- Damir Mrvec damir.mrvec@vecernji.net ZAGREB

Jedina ženska predstavni­ca u finalima bila je Čakovčanka Tijana Tkalčec koja je u finalu preskoka osvojila više nego dobro peto mjesto

Hrvatska je ipak na kraju osvojila jednu medalju na 10. izdanju Svjetskog gimnastičk­og kupa u Osijeku. Očekivali smo barem jednu medalju u finalu vježbe na konju s hvataljkam­a, no Filip Ude i Robert Seligman napravili su pogreške koje su ih stajale pada i slabijih ocjena. A za medalju se pobrinuo Tin Srbić, aktualni svjetski prvak na preči. On je na finalu preče, pred prepunom dvoranom Gradski vrt, osvojio prvo mjesto s ocjenom 14.700. Ovoga puta, za razliku od kvalifikac­ijama, u vježbu je ubacio element Možnik pa je startna ocjena mjesto 5.7 bila 6.1. – Moram priznati da je ovo bio jako dobar nastup. Raduje me činjenica da me rame nije zaboljelo ni u jednom trenutku. Naravno, sada slijedi odmor i moram dobro pregledati rame da vidim u čemu je problem – istaknuo je Tin. Atmosfera na tribinama bila je čudesna? – Hvala Osječanima što su došli u ovako velikom broju. I to mi je bio motiv da napravim možda jednu od svojih boljih vježbi u finalima, govori Tin. Niste išli s najjačom vježbom? – Htio sam ići s najjačom vježbom, ali sam odustao zbog situacije s ramenom. Ovo je vježba koju ću raditi u kvalifikac­ijama svakog velikog natjecanja. Na treninzima radim još neke elemente kako bih pojačao vježbu ako bi mi startna ocjena bila 6.5 ili 6.6. S takvom startnom ocjenom neću biti najbolji na svijetu, ali ću se boriti na svakom natjecanju za medalju, bilo da je Europsko ili Svjetsko prvenstvo, odnosno Olimpijske igre – istaknuo je. U posljednje dvije godine gotovo da nije napravio nijednu pogrešku na natjecanji­ma. – Imao sam lani jednu lošiju izvedbu u Bakuu. Da, prilično sam siguran, imam puno samopouzda­nja i to je dobro. Drago mi je da mi se ne događaju padovi sa sprave – rekao je Tin koji je priznao da je noć prije finala bio jako razočaran. – Gledao sam finale nogometne Lige prvaka. Navijam za Liverpool i baš sam otišao spavati jako ljutit – zaključio je Tin Srbić koji će preskočiti nastup na Svjetskom kupu u Kopru. U finalu preče imali smo još jednog vježbača, Antona Kovačevića, koji je bio peti.