Prva jedriličar­ska pobjeda Ivice Kostelića

- Dražen Brajdić drazen.brajdic@vecernji.net ZAGREB

S olimpijcem Ivanom Kljakoviće­m Gašpićem Kostelić je pobijedio na utrci dvojaca od 500 nautičkih milja “La Cinquecent­o” Sportski duh Ivice Kostelića (38) ne miruje, velikan svjetskog skijanja započeo je jedriličar­sku sezonu. Posljednju utrku okončao je u četvrtak oko ponoći u Caorleu, mjestu blizu Venecije gdje je bio start i cilj regate “La Cinquecent­o”. Bila je to utrka brodova na 500 nautičkih milja, od Caorlea do južnojadra­nskog otoka Tremiti, u kojoj je Ivica izborio svoju prvu jedriličar­sku pobjedu, i to uz pomoć iskusnog “morskog vuka” Ivana Kljakovića Gašpića. – Imati na brodu trostrukog prvaka Europe u klasi finn bilo je neprocjenj­ivo. “La Cinquecent­o” je najstarija, najduža i najprestiž­nija utrka za dvojce na Jadranu, a mi smo došli prvi u konkurenci­ji oko 25 brodova. A zbilo se to na brodu koji je Ivica nedavno kupio: – To je brod koji je imao puno uspjeha na Jadranu, ali nikad na ovom tipu regata. Ime mu je “Croatia Full of Life Ola”, dug je 12,18 metara, širok 4,5 metara, ima gaz 3 metra i nešto više od 4,5 tone. Utrka koju je završio slavodobit­no započela je u nedjelju u podne, a završila je nešto manje od 108 sati kasnije i sve se vozilo u komadu. – Svatko od nas dvojice spavao je kada je bio umoran, dakako, uvijek na smjene. Spavalo bi se obično tri sata po noći i još nešto po danu, a ako je situacija na moru teška, onda se ne spava. Vodi li sve to k nekoj pustolovin­i preko Atlantika ili možda oplovljava­nju svijeta? – Ovaj brod napravljen je za utrke na oceanu, ne za Jadran, i ja bih tamo rado otišao, no sve će ovisiti o tome hoću li moći zatvoriti budžet za takav pothvat. Osim utrke preko Atlantika, volio bih se upustiti i u neku utrku oko svijeta jer i takve postoje. Mene više zanima utrkivanje nego da idem sam...