Neymar čarolijom nadjačao Hrvatsku, Dalić još ima posla

HRVATSKA - BRAZIL 0:2

- Karlo Ledinski Iz Liverpoola

Samo jednim potezom toliko iščekivati Neymar nadjačao je Hrvatsku i pokazao zbog čega ga je jedan od najboljih igrača na globusu U Europi nema kultnijeg stadiona od Anfielda, u svijetu nema kultnije reprezenta­cije od Brazila. A u tom nogometnom spektaklu ravnopravn­i sudionik, pogotovo prvih 68 minuta, jučer je bila i Hrvatska. A onda je u 69. minuti nakon solo akcije i driblinga pred golom Neymar zabio pod gredu za, pokazalo se kasnije, konačnih 1:0. No, za utjehu ostaje da su Dalićevi dečki odigrali vrlo dobru utakmicu protiv peterostru­kog prvaka svijeta i tako najavili da imamo momčad koja može parirati svima na SP-u u Rusiji. U prvih 45 minuta Hrvatska je bila potpuno ravnopravn­a Brazi-

lu, ako ne i bolja, jer imali smo čak i bolje šanse za vodstvo. Prvo je Kramarić u 16. minuti dobro pucao iz daljine, no obranio je Alisson, onda su u 29. odlično pred golom kombiniral­i Modrić, Rebić i Perišić, a Brazilci jedva uspjeli očistiti ispred Alissona.

Ima još posla

Brazilci su pak najbolju priliku u prvom poluvremen­u imali u 30. minuti, kada je Badelj spašavao blizu crte. Zbog lakše ozljede hrvatski napad od prve minute činili su krilni napadači Perišić i Rebić, dok je u špici počeo Kramarić. Taj trojac izluđivao je brazilsku obranu stalno mijenjajuć­i pozicije, dobro je funkcionir­ala ta Dalićeva ideja. Početkom drugog poluvremen­a nastalo je oduševljen­je na Anfieldu, jer u igru je ušao Neymar, najskuplji nogometaš svijeta. U tim trenucima hrvatsku je obranu napadala magična četvorka Neymar (PSG), Jesus (Manchester City), Coutinho (Barcelona) i Willian (Chelsea). Naša obrana odlično se nosila s njima sve do te 69. minute i magičnog Neymarovog trenutka.Šteta, jer u 58. minuti smo zamalo mi šokirali Brazilce. Nakon ubačaja Vide sjajno je glavom pucao Rebić, no vršcima prstiju svoj je gol spasio Alisson. Nakon te naše prilike oba su izbornika napravila po nekoliko izmjena, no džokeri s klupe Brazila bili su bolji od hrvatskih. Neki su sumnjali je li Ćorluka dovoljno spreman, no jučer je u 52 minute provedene na terenu pokazao da izbornik na njega itekako može računati. Igrao je gotovo bez greške, pametno, bez komplicira­nja. Takav Ćorluka puno će nam značiti u “njegovoj” Rusiji. Imali su naši lijepu podršku na Anfieldu, 6-7 tisuća navijača s kockicama bodrilo je Dalićeve izabranike. Stigli su iz Preloga, Đakova, Mostara, Pule, Slavonskog Broda, Županje, Zagreba, Splita, Širokog Brijega... Pribojaval­i smo se mogućih navijačkih nereda, no za vrijeme jučerašnje utakmice sve je prošlo bez ikakvih ekscesa. Pridonijel­e su tome sigurno i jake kontrole na ulazima, a vjerojatno i činjenica što Englezi imaju najstrože navijačke zakone... Brazilskih je navijača bilo triput više od naših, a razgovaraj­ući s njima pred sta- dionom, shvatili smo da je većina njih na Anfield stigla iz Brazila. Reprezenta­cija je njima ispred svih, izbornik im je važniji od predsjedni­ka države. Nije brazilskim zvijezdama lako, uvjerili smo se u to u ova tri dana u Liverpoolu, jer nije bilo trenutka a da barem stotinu navijača nije pred Hiltonom čekalo da ugledaju svoje junake.

Brazilci uvjereni u pobjedu

- 3:0, 3:0 za nas, nemate nikakve šanse – vikali su uoči utakmice pred Anfieldom. No, jučer su shvatili da i Hrvatska ima moćnu reprezenta­ciju, jer mučili su se da nas probiju. Na ulazu u Anfield, na tribinu Kop, stoji veliki natpis: “Ovo je mjesto za velike nogometne trenutke”. I zaista, bio je to jučer jedan veliki trenutak za našu reprezenta­ciju, bez obzira na poraz. Jer s Brazilom na Anfieldu igra se samo jednom u životu, a naši su uz to odigrali dobro sve do izlaska Luke Modrića. Dalić ima još posla. Firmino je dobio loptu, prevario Jedvaja i postigao pogodak za konačnih Brazil - Hrvatska 2:0.

U posljednji­h 20 minuta smo odigrali slabo, moramo to analizirat­i rekao je Dalić Naša se obrana dobro nosila sve do te 69. minute, a onda smo pali iz prvog udarca

??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ?? je protiv Hrvatske odigrao prve minute nakon ozljede i odmah zabio pogodak, iskoristio je dobro izlazak Luke Modrića jer od tada su vatreni izgubili vezu. Gledalo je to 50.000 navijača na Anfieldu