Večernji list - Hrvatska

Ana Jambrović postala svjetska rekorderka

- Ivica.beti@vecernji.net

U osmini finala srušila je 677 čunjeva, što je novi juniorski svjetski rekord, samo čunj manje od apsolutnog svjetskog rekorda Ivica Beti – Nadam se da ću i daje ostvarivat­i ovakve sportske rezultate – rekla je Ana Jambrović, mlada sportašica koja je na Svjetskom prvenstvu u kuglanju postavila novi svjetski rekord u kategoriji mlađih seniora U23. Tim povodom prijam za nju u Gradskoj upravi organizira­li su gradonačel­nik Mišel Jakšić i njegova zamjenica Melita Samoborec. – Drago mi je što se pokazalo da sportovi koji možda nisu toliko marketinšk­i atraktivni mogu do- nositi velike sportske rezultate, te mogu pronositi ime našeg grada. Vi to definitivn­o na najbolji način činite – poručio je gradonačel­nik Jakšić i čestitao Ani na sjajnom rezultatu. Na SP-u u Cluju u Rumunjskoj Ana je u kategoriji mlađih seniorki do 23 godine u ekipnom natjecanju osvojila zlatnu medalju. Zlatom se okitila i kombinacij­i, dok je u pojedinačn­om nastupu osvojila srebro. Pojedinačn­o finale bilo je neizvjesno do samog kraja, što potvrđuje i podatak da je u poretku prvih sedam igračica razlika bila u samo deset čunjeva. Prvo je mjesto osvojila Slovenka Anja Forštnarič sa 612 čunjeva, a Ani je zlato izmaklo za samo jedan čunj. Treća je bila Mađarica Katalin Toth sa 607 srušenih čunjeva. U ukupnom plasmanu Hrvatska je bila najbolja sa četiri zlata, srebrom i tri bronce, druga je bila Srbija, a treća Slovenija. Njemačka, koja je bila favorit, završila je na sedmom mjestu. Ana se na Svjetskom prvenstvu u Rumunjskoj okušala i u seniorskoj kategoriji. U glavnoj disciplini svjetskog seniorskog pojedinačn­og prvenstva, na kojem je nastupilo po 64 ponajbolji­h kuglača i kuglačica iz 17 zemalja, u osmini finala srušila je 677 čunjeva, što je novi juniorski svjetski rekord, samo čunj manje od apsolutnog svjetskog rekorda, no u četvrtini finala izgubila je od Mađarice Anite Mehesz. Ana živi radi i živi u Koprivnici, članica je Kuglačkog kluba Mlaka iz Rijeke od 2014. godine. Trenira u Koprivnici, a vikendom odlazi u Rijeku. Zahvalila je Gradu na prijemu, a zahvalna je, veli, i poslodavcu, tvrtki Belupo, jer joj je omogućio odlaske na natjecanja. Riječ je o zahtjevnom sportu koji iziskuje i puno putovanja.