Ćorić je prošao u treće kolo US Opena, sada ga čeka Medvjedev

- damir.mrvec@vecernji.net Damir Mrvec

Borna Ćorić svladao je Španjolca Roberta Carballesa, 97. igrača svijeta, sa 7:6 (4), 6:2, 6:3 poslije dva sata i 32 minute igre

Borna Ćorić plasirao se u 3. kolo US Opena nakon što je svladao 97. igrača svijeta Španjolca Roberta Carballesa sa 7:6 (4), 6:2, 6:3 poslije 2 sata i 32 minute igre. Nakon što je prvi set odlučen u tie-breaku, Borna Ćorić je u preostala dva seta bio puno uvjerljivi­ji. U drugom setu je kod vodstva 3:2 napravio “break”, a potom je set zaključio još jednim oduzetim servisom. Treći set ponudio je sličan scenarij, Ćorić je kod vodstva 3:2 oduzeo servis protivniku i potom rutinski priveo meč u svoju korist. U sljedećem kolu Ćorić ide na Rusa Danila Medvjedeva, koji je pobijedio Grka Tsitsipasa 6:4, 6:3, 4:6, 6:3. Ćorić i Medvjedev igrali su triput, Borna je slavio dvaput, ove godine u Cincinnati­ju 6:2, 6:3, te prošle godine u Italiji. U jedinom meču na tri seta, Medvjedev

Borna je dosad triput igrao s Medvjedevo­m, dvaput je pobijedio, te jednom izgubio

je dobio Bornu u Wimbledonu ove godine 7:6, 6:2, 6:2. Dosta javne polemike na US Openu izazvao je jučerašnji događaj. Francuskin­ja Alize Cornet (izgubila od Šveđanke Larsson 6-4, 3-6, 6-2) vratila se nakon pauze zbog velikih vrućina, ali primijetil­a je da joj je majica naopako. Presvukla se na terenu i dobila - opomenu! Zanimljivo, za tenisače to pravilo ne vrijedi. Rezultati, tenisači: Danil Medvedev - Stefanos Tsitsipas 6:4, 6:3, 4:6, 6:3, Ugo Humbert - Stan Wawrinka 6:7, 6:4, 3:6, 5:7, Miloš Raonić - Gilles Simon 6:3, 6:4, 6:4, Dominic Thiem - Steve Johnson 6:7, 6:3, 5:7, 6:4, 6:1... Tenisačice: Victoria Azarenka Daria Gavrilova 6:1, 6:2, Camila Giorgi - Venus Williams 4:6, 5:7, Barbora Strycova - Lara Arruabarre­na 6:0, 6:1, Tatjana Maria Elina Svitolina 2:6, 3:6, Vera Lapko - Elise Mertens 2:6, 0:6, Sloane Stephens - Anhelina Kalinina 4:6, 7:5, 6:2, Claire Liu - Anastasija Sevastova 3:6, 1:6...