Gorša srebrni, Maričić brončani na SP-u

- (dm)

Olimpijski pobjednik u trapu 2012. Giovanni Cernogoraz bio je blizu finala, ali je nakon dodatnog raspucavan­ja završio na sedmom mjestu. Sjajne vijesti stigle su iz Južne Koreje gdje se održava Svjetsko prvenstvo u gađanju zračnim i MK oružjem te u gađanju letećih meta. U gađanju zračnom puškom Petar Gorša osvojio je srebro, a Miran Maričić brončanu medalju. Nakon pretposlje­dnjeg ispaljenog metka u finalu Gorša i Rus Kamenskij bili su poravnati s po 237,8 pogodaka, no u završnom hicu Rus je pogodio 10,6 dok je Gorša bio skromniji s 9,7 krugova. – Deset sam godina čekao ovu svjetsku medalju, tako da sam stvarno sretan – rekao je Gorša koji u svojim vitrinama ima i brončanu medalju s Europskog prvenstva. Miran Maričić ima samo 20 godina i lani je osvojio svjetski juniorski naslov u ovoj disciplini. Broncu je osvojio zahvaljuju­ći za 0,5 krugova boljem rezultatu od Kineza Zichenga Huija nakon 20 ispaljenih metaka u finalu. Ekipno je Hrvatska zauzela petu poziciju s 1878.3 krugova, a brončano odličje izmaklo je našim strijelcim­a za samo 0,2 kruga. Plasmanom u finale Gorša i Maričić osigurali su dvije olimpijske norme za Hrvatsku za nastup na OI u Tokiju 2020 godine. Kod žena, najbolji plasman ostvarila je Tanja Perec koja je bila 50., a Snježana Pejčić zauzela je 53. mjesto.