Dani Olmo srušio Goricu

Dinamo je slavio minimalnim rezultatom, no izvedba koju je momčad Nenada Bjelice pokazala, neće biti dovoljna za sraz s Fenerbahče­om u Europskoj ligi

- Robert.junaci@vecernji.net

Gorica s trenerom Sergejom Jakiroviće­m postaje sve zanimljivi­ja priča u HNL-u. I jučer je Jakirova momčad izgledala jako dobro... Robert Junaci S pravom se očekivalo da će Gorica biti težak suparnik Dinamu, u Velikoj Gorici smo gledali tvrdu i borbenu, zanimljivu, ali ne odveć lijepu utakmicu. U takvom dvoboju Dinamo je pogotkom Danija Olma na početku drugog poluvremen­a uspio stići do nove pobjede i zadržati prvoligašk­i vrh. Nebrojeno puta tijekom posljednji­h godina prolazili smo pored stadiona u Velikoj Gorici, i u dane kad su se ovdje igrale utakmice, ali nikad nije bilo ni primisli na gužvu. No, sad kad je Gorica ušla u prvu ligu, kad je zaredala sa sjajnim rezultatim­a, a još joj je u goste došao vodeći Dinamo, 45 minuta prije utakmice bilo je gotovo nemoguće prići stadionu. Ljudi su se vratili na ovaj stadion, a očito je da dobar rad u ovom klubu postaje lijepi mamac.

Sjajna organizaci­ja

Domaćini ne samo da su rezultatsk­i sjajno krenuli, dobro posložili momčad, već su i organizaci­jski očito sposobni. Gledajući s naše strane, nas kojim na utakmice dolazimo poslom, dakle medije, organizaci­ja je odlična. Poseban parking u samom stadionu, zapisnici utakmica na vrijeme, komforna mjesta, WIFI, struja .... Sve što treba za normalan rad. Za uživanje u svemu tome čekali smo samo dobar nogomet dva kluba. - Gorica i Dinamo su jako lijepa nogometna priča, priča koja je postala svima zanimljiva, zato i jest stadion rasprodan par dana prije utakmice – kazao nam Velikogori­čanin i bivši igrač Dinama Andrej Panadić. Dinamo je na ovaj derbi, a to je derbi, jer Gorica je imala samo četiri boda manje od Dinama, slavila je nad Hajdukom u Poljudu, nanizala tri pobjede zaredom, stigao s jakim sastavom, trener Nenad Bjelica izostavio je samo ozlijeđene ili one koji još nisu do kraja zaliječeni, kako bi ih se što veći broj oporavio do četvrtka i susreta s Fenerbahče­om u Maksimiru u prvom kolu Europske lige. Posredno je i to dokaz koliko su plavi ozbiljno shvatili današnjeg suparnika. U prvom dijelu nismo gledali posebno kvalitetan nogomet. Borbeno je bilo, pa i nervozno, ali nekakve ljepote nikako. U toj borbi Dinamo je bio bolji, imao je nekoliko poluprilik­a koje je mogao i bolje završiti, a pravu je priliku imao Mario Gavranović. Stojanović ga je pronašao u idealnoj poziciji, domaći su držali da je u zaleđu, ali švicarski napadač nije uspio zabiti, vratar Kristijan Kahlina je obranio. Gorica nije uspijevala često doći blizu vratiju plavih, no kad se bližilo pola sata igre složili su domaći dobar kontranapa­d, Dvornekovi­ć je pobjegao, odigrao povratnu loptu i čistu je situaciju na 16 metara imao Atiemwen, no pogodio je u blok. Dinamo u sredini nije uspio napraviti prednost, nametnuti igru jer Gorica je stajala blizu plavim igračima, a oni su igrali presporo i netočno da bi nešto uspjeli povezati, a Gorica ipak nije imala snage ozbiljnije igrati prema naprijed. U tako nimalo kvalitetno poluvrijem­e uklopio se i sudac. Nije Zebec u prvom dijelu napravio nekakve veće greške, ali je svojim odlukama iziritirao igrače, trenere i publiku, pogotovu domaću kad nekoliko kartona koje je mogao nije podijelio plavim igračima. No, 0:0 nakon 45 minuta je zapravo bilo i objektivno. Početak nastavka bio je odličan za Dinamo. Damian Kadzior koji je očito puno bolji na desnoj strani probio se pored Špičića, odigrao na pet metara, do lopte nije uspio doći Gavranović, ali je na drugoj strani sam ostao Dani Olmo i bez problema zabio za pobjedu plavih.

Dinamo se dobro branio

No, problemi za Dinamo nastali su u 66. minuti, Stojanović je u 60. zbog prekršaja, pa u 66. zbog opasne igre dobio žute kartone i morao iz igre pa su plavi ostali s igračem manje. Pokušala je Gorica to iskoristit­i i vrati se u rezultatsk­u ravnotežu, no Dinamo se dobro branio (još je i Marin u 89. pogodio prečku Gorice) i nije dozvolio domaćinima ozbiljniju priliku, najbolju je imao prvi strijelac lige Piotr Zwolinski, no njegov udarac glavom nije završio u Livakoviće­voj mreži. Borbenost se plavima ne može osporiti, ali očekivali smo bolju igru, ovakvo izdanje kakvo smo od njih vidjeli u Velikoj Gorici zacijelo neće biti dovoljno za sraz s

ligi.• Fenerbahče­om u Europskoj

Dinamo je od 66. minute igrao s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Stojanović

??  ?? Dinamo nije bio uvjerljiv u Velikoj Gorici, no odigrao je dovoljno za novu pobjedu u prvenstvu