Večernji list - Hrvatska

Brozović u 94. minuti zabio za slavlje Intera, Kovač i dalje gazi...

- Zeljko.jankovic@vecernji.net

Marko Pjaca zabio je svoj prvijenac za Fiorentinu u pobjedi od 3:0 nad SPAL-om. U 18. je minuti iskoristio lošu reakciju gostujuće obrane Željko Janković Marcelo Brozović zabio je jedini pogodak u Interovoj pobjedi od 1:0 na gostovanju kod Sampdorije u Genovi. Brozović je nakon Perišićeva (ušao u 60. minuti) ubačaja s lijeve strane i odbijanca loptu primio prsima i sjajno je “poklopio” pa zabio u 94. minuti. Marko Pjaca zabio je svoj prvijenac za Fiorentinu u pobjedi od 3:0 nad SPAL-om. Naš je reprezenta­tivac u 18. minuti iskoristio lošu reakciju gostujuće obrane i pospremio loptu u mrežu. Pjaca je sudjelovao u akciji i za treći pogodak u 56. minuti. Sedam uzastopnih pobjeda ove sezone najbolje je Liverpoolo­vo otvaranje sezone u povijesti. Sedma je stigla protiv Southampto­na (3:0), a okrugli jubilej obilježio je i Jürgen Klopp. Bila je to 600. utakmica njemačkog trenera. A ovo je ukupno treći put da su redsi ostvarili svih šest pobjeda u početnom kolu, ponovivši uspjehe iz sezone 1978./1979. i 1990./1991.! – Jednom sam izgubio sedam utakmica u nizu, to je bio sasvim drukčiji doživljaj. Ovo je malo iznenađenj­e, ali bili smo odlični – rekao je Klopp i otkrio detalj: – Dan prije utakmice nismo mogli normalno trenirati zbog lošeg vremena pa smo više vježbali prekide i zabili sva tri gola iz njih! Manchester United je kod kuće odigrao 1:1 protiv Wolverhamp­tona dok je Bayern zadnjih osam godina nepobjediv kada igra uoči Oktoberfes­ta! U 27 utakmica ostvarili su 21 pobjedu i šest remija. Momčad Nike Kovača slavila je protiv Schalkea 2:0. Andrej Kramarić igrao je do 78. minute za Hoffenheim koji je remizirao s dortmundsk­om Borussijom (1:1). Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu u Realovoj pobjedi od 1:0 nad Espanyolom. Duje Čop odigrao je cijelu utakmicu za Real Valladolid u gostujućem remiju (3:3) s Celtom u Vigu.