Cedevita se traži, nije imala snage za preokret

- Anton.filic@vecernji.net (af)

Partizan je sjajno odigrao, posebno u prvom dijelu. Cedevitini igrači su individual­no jaki, ali još nisu momčad, kazao je Novosel Anton Filić Tko bi rekao da će, nakon što je u 19. minuti gubila s 22 koša razlike (31:53), Cedevita smoći snage da u jednom od derbija prvog kola ABA lige s Partizanom, dođe na samo poen zaostatka. Nepune dvije minute prije kraja Stipanović je postigao koš za 78:79, ali je nakon toga Zagorac postigao tricu za Beograđane i praktično odlučio pobjednika. Košarkaši Cedevite nisu imali dovoljno koncetraci­je za potpuni preokret, završilo je 87:84 za goste. - Partizan je sjajno odigrao, posebno u prvom poluvremen­u, a Cedevita se još traži. Njezini su igrači individual­no jaki, ali još nisu momčad - kazao je legendarni Mirko Novosel. A upit ne čini li mu se da Cede- vita ima i previše stranaca nije želio komentirat­i. No, izraz lica kazivao je da nije zadovoljan time. Uglavnom, u dvorani II, u sjajnom ambijentu pred 2500 gledatelja, gledali smo solidnu košarku. Partizanov­a igra bila je tečnija, a pred Sitom Alonsom ogroman je posao na stvaranju momčadi. Trener gostiju Nenad Čanak mogao je biti zadovoljan: - Imamo mladu momčad u stvaranju i za nas je ova pobjeda veliki podstrijek - kazao je Čanak, a onda objasnio Cedevitini­h 10-0 na početku drugog dijela: - To pokazuje da na poluvremen­u (53:32) nismo imali realan rezultat. Cedevita vrijedi puno više. Kod Cedevite najučinkov­itiji su bili Amerikanci Cobbs i Bell sa po 19 koševa, dok je momčad Partizana predvodio Marinković s 25 koševa.

Zagrebačka momčad u jednom je trenutku gubila i 22 razlike, a na kraju je ipak bila drama

?? SANJIN STRUKIĆ/ PIXSELL ?? Amerikanac Justin Cobbs bio je prilično raspoložen i zabio 19 koševa, ali to Cedeviti nije bilo dovoljno protiv Partizana
SANJIN STRUKIĆ/ PIXSELL Amerikanac Justin Cobbs bio je prilično raspoložen i zabio 19 koševa, ali to Cedeviti nije bilo dovoljno protiv Partizana
 ??  ?? Čupić je zabio četiri gola u pobjedi 27:25 svog Vardara u gostima kod mađarskog Veszprema