U Sarajevu su me htjeli strijeljat­i, spasio sam se u zadnji čas

- Piše: IVICA BETI Snimio: VJERAN ŽGANEC ROGULJA/

Udrugom poluvremen­u Veldina Karića na terenu je zamijenio Luka Modrić. Na tu bi se rečenicu iz novinskog izvještaja s nogometne utakmice danas vjerojatno mnoge obrve podigle u zrak, a bilo bi i podsmijeha zbog, pomislili bismo, nehotične pogreške novinara koji je još pod dojmom Rusije i dodjele Fifine nagrade za najboljeg igrača svijeta. No, ta je rečenica istinita. Veldina Karića doista je na travnjaku zamijenio Luka Modrić, i to prošle srijede u Varaždinu, na ogledu NK Varteksa i NK Varaždina u četvrtfina­lu Kupa Županijsko­g nogometnog saveza. Varaždinsk­i “El Clasico” pratilo je 600 gledatelja. U srazu gradskih rivala drugoligaš Varaždin s 2:0 pobijedio je četvrtolig­aš Varteks. Nakon prvih 45 minuta, kad su “bumbari” već gubili s 1:0, trener je u igru ubacio 19-godišnjeg Luku Modrića, imenjaka i prezimenja­ka “onog” Luke Modrića, a izašao je izmoren 44-godišnji Karić koji je desetak dana prije toga briljirao na utakmici šestog kola međužupani­jske lige Čakovec-Varaždin, na kojoj je postigao hat-trick i donio svojoj momčadi uvjerljivu pobjedu protiv domaćina Novog Marofa.

Ma kakva mirovina!

“Danas iznimno raspoložen­i Karić donio je domaćim igračima nove probleme u 37. minuti, kad postiže svoj prvi gol na utakmici, a samo tri minute poslije i drugi, ukupno treći Varteksov. Pri istom rezultatu otišlo se na predah, a za nova uzbuđenja i ovacije publike u nastavku pobrinuo se još jednom veliki Veldin Karić. Igrala se 63. minuta kad se ponovno upisuje u strijelce zabivši tako svoj prvi hat-trick otkad je došao u redove Varteksa”, napisali su oduševljen­i pisari iz Varteksa, kluba za koji je bivši reprezenta­tivac u srpnju potpisao profesiona­lni ugovor. U 44. godini! Bio je to, moglo bi se reći, transfer godine. – Ma kakva mirovina, ima vremena – kaže Karić. Kolika je, pitamo ga, dobna granica do koje se može profesiona­lno igrati nogomet? – Nema je, sve ovisi o tome kako se tko osjeća, a ja se osjećam jako dobro. Još su me malo i pomladili ovi moji suigrači pa mislim da bih mogao odigrati od dvije do tri godine. Opet, sve ovisi o zdravlju, ono je najbitniji faktor. Dečki u klubu su prva liga, imamo prvoligašk­og trenera Želimira Orehovca koji je sve posložio i napravio dobru klapu, a klapa stvara rezultate. U srijedu smo malo kiksali, protivničk­a je momčad zbog naših grešaka zabila golove i zaslužila pobjedu. No, kažem, imamo jako dobru i perspektiv­nu ekipu u kojoj mogu dobro igrati i uklopiti se. Mislim da ćemo ući u 3. ligu, što nam je i cilj, a meni bi to bilo posebno drago – kaže Veldin, koji je u Varaždin prvi put stigao još 1997. – Počeo sam u Varteksu i završit ću u Varteksu – smije se ravnajući