Večernji list - Hrvatska

Mourinhu još jedan poraz, Kovačić opet sjajan, igra sve bolje

Međunarodn­i nogomet Chelsea s 2:1 bolji u londonskom derbiju protiv Tottenhama

- Katarina Kušec

U 25. kolu španjolske La lige Celta Vigo s minimalnih 1:0 pobijedila je Leganés. Jedini pogodak na utakmici zabio je Iago Aspas (62.).

No susret je obilježio i crveni karton koji je zaradio hrvatski nogometaš Filip Bradarić, i to već u 21. minuti igre.

Isključenj­e je zaradio nakon starta đonom na suparnika. Nakon pregleda VAR-a, suci su odlučili da je start bio opasan i sudac Montero pokazao mu je direktni crveni tako da je Celta u ranoj fazi utakmice igrala s igračem manje.

Bio je to treći nastup Bradarića u dresu Celte otkako je ove zime stigao na posudbu iz Hajduka.

Celta je sada 17. na prvenstven­oj tablici Primere s 24 boda, dva više od 18. Mallorce koja se nalazi u zoni ispadanja, dok je Leganés 19. s 19 bodova, koliko ima i posljednji Espanyol.

Giroud načeo mrežu Spursa

Veliki londonski derbi između Chelseaja i Tottenhama pripao je pak momčadi Francka Lamparda.

Plavci su bili bolji s 2:1. Vodstvo je već u 15. minuti donio Olivier Giroud. Prvi pokušaj obranio je vratar Spursa, zatim je Barkley pogodio stativu, a odbijena lopta došla je do Girouda koji ju je pospremio u mrežu.

Zanimljivo je da Giroud nije počeo ni jednu utakmicu još od kraja studenog prošle godine, a od tada do, evo, polovice veljače 2020. godine nije igrao. Dobio je priliku tek u prošlom kolu, i to ušavši s klupe protiv Manchester Uniteda. No sada je startao

??  ?? MARCOS ALONSO vratara Tottenhama svladao je početkom drugog poluvremen­a, u 48. minuti igre, bio je to drugi pogodak na utakmici