Oršić i Petković za pobjedu u susretu punom nervoze i svađa

U jedinoj pripremnoj utakmici Dinamo pobijedio MOL Fehervar s 2:1

- Robert Junaci

Posljednji dan priprema u Rovinju nogometaši Dinama odigrali su i jedini pripremni susret. S 2:1 pobijedili su mađarski MOL Fehervar. Plavi su nakon utakmice otišli u Zagreb, nakon kratkog odmora u Maksimiru će na još par treninga brusiti formu za utorak i susret s Rijekom.

Petković iz slobodnjak­a

Dinamo je u pomalo “šarenom” sastavu krenuo dobro, par puta zaprijetio već u početnim minutama, ali je iz prvog pokušaja Mađara primio pogodak. Pomalo slučajan i sretan za suparnika, naime, u 12. minuti Gruzijac Zivzivadze pucao je s 15-ak metara, Theophile je pokušao blokirati, ali je od njegove noge lopta dobila čudnu putanju i otišla preko Livakovića pod prečku. Plavi su brzo rezultatsk­i uzvratili, nakon dobre akcije u 19. minuti Oršić je pucao, lopta je pogodila u ruku igrača MOL Fehervara i sudac Vidulin pokazao je na jedanaeste­rac, koji je Oršić sigurno realizirao. Na kraju je s tih 1:1 i završen prvi dio susreta. Nije to bilo posebno dobrih 45 minuta, plavi su bili nešto bolji, s više udaraca. Na odmoru je i zaiskrilo jer su se gosti ljutili na suca zbog nedosuđeno­g jedanaeste­rca za njih. Došlo je i do svađe igrača, pa su se morali umiješati i redari. U nastavku su Mađari krenuli puno agresivnij­e, valjda još puni adrenalina od svađe u poluvremen­u. U rastrganoj utakmici, prepunoj nervoze na travnjaku, čestih svađa, naguravanj­a, protesta, hvatanja za vrat i odgurivanj­a, nije bilo puno prilika ni u nastavku. Pobjedu je plavima donio Petković

u 78. minuti s 20-ak metara iz slobodnog udarca. Precizno je pucao preko obrambenog zida Mađara i pogodio sami kut. U završnici su gosti igrali s igračem manje, Fiola je dobio drugi žuti karton nakon što je po tko zna koji put prljavo zaustavio igrača Dinama, taj put Kastratija. Bilo je ponovo naguravanj­a i svađe, a i treneri Dinama ušli su na teren. U takvoj utakmici nije se puno moglo vidjeti ili zaključiti u kakvoj je formi Dinamo uoči drugog dijela prvenstva i kako bi mogao igrati u susretu s Rijekom.

Mamić: Neprijatel­jski susret

– Vrlo gruba i teška utakmica, više je bila neprijatel­jska, a što se same igre tiče, obrambeni dio momčadi bio je bolji nego vezni red i napad, što je i razumljivo.

Dinamo - Rijeka Gorica - Dinamo Dinamo - Hajduk Dinamo - Šibenik Dinamo - Lokomotiva

19. siječnja

23. siječnja

27. siječnja

30. siječnja

2. veljače

Nakon tih pet utakmica, plavi će još igrati u Puli i domaći derbi s Osijekom, a potom slijedi prvi ogled s Krasnodaro­m u Europskoj ligi. Između dva susreta s Rusima još je derbi s Hajdukom

Deset dana smo teško trenirali, treba nam svježine. Imamo par dana do Rijeke, siguran sam da ćemo tada dobro igrati – kazao je nakon utakmice trener Dinama Zoran Mamić.

Dinamo je krenuo u sastavu: Livaković - Moharrami, Theophile, Franjić, Gvardiol (od 19. Leovac) - Burton - Hajrović, Ćuže, Ivanušec, Oršić, Gavranović. Kako su neki igrači prije te utakmice igrali protiv druge momčadi Dinama (dva puta po 20 minuta i pobijedili s 1:0 pogotkom Hajrovića), u

23. minuti bilo je dosta promjena pa su plavi nastavili u sastavu: Livaković (od 60. Josipović) - Stojanović, Lauritsen, Franjić (od 46. Perić), Leovac - Burton (od 46. Jakić) - Kastrati, Ivanušec (od

46. Ademi), Ćuže (od 46. Majer), Atiemwen - Petković.

??  ??
 ??  ?? MISLAV ORŠIĆ Igrao je 20-ak minuta, izborio jedanaeste­rac i potom ga pretvorio u pogodak