ODBOJKA

Prijateljs­ka utakmica, žene: Hrvatska – Argentina 2:3

Europsko prvenstvo do 16 godina, djevojčice, 2. kolo: Hrvatska – Slovačka 1:3

RUKOMET

Europsko prvenstvo, juniorke, Celje, 3. kolo: Hrvatska (Zrnić 6, Škarić 5) – Crna Gora 23:21. Nakon deset godina Hrvatska je prošla prvi krug natjecanja. Inače, naš najbolji rezultat do sada na juniorskim EP-ima bilo je treće mjesto iz Francuske 2000. godine. U drugom krugu Hrvatska će igrati u skupini s Francuskom, Rumunjskom i Mađarskom.

RUKOMET NA PIJESKU

Europsko prvenstvo do 17 godina, muški: Hrvatska je osvojila četvrto mjesto. Nakon poraza u polufinalu od Španjolaca (0:2), u susretu za broncu izgubili smo od Ukrajine (0:2).

KONJIČKI SPORT

U organizaci­ji HKS-a i KK Osijek održano je prvenstvo Hrvatske u dresurnom jahanju. Prvaci po kategorija­ma – osobe s invalidite­tom: 1. Noemi Mendiković (klub Sv. Eufemija, grlo Mantra); pony jahači: 1. Tonka Žitković (Trajbar team, Rain in Otago); kadeti:

1. Korina Milaković (Evago, Q-12); amateri:

1. Tajana Mrazović (Sem, Topas); juniori: 1. Kaya Probst (Trajbar team, Mister Cool); mladi jahači: 1. Vanda Ljolje (Trajbar team, Hennessey); seniori: 1. Mija Brnić (SokolDupci, Lilly of the Valley).

TENIS

WTA 250 turnir u Budimpešti, kvalifikac­ije, završni krug: Mrdeža (Hrv) – Bucsa (Špa) 6:4, 7:6 (2).

VATERPOLO

EP za vaterpolis­te do 15 godina u Louleu (Portugal), za 3. mjesto: Grčka – Hrvatska 11:7; finale: Mađarska – Španjolska 10:5. (af)

ATLETIKA

Sandra Perković ostvarila je pobjedu na mitingu u francuskom Sotteville-lesRouenu bacivši disk 66,13 metara. Druga je bila svjetska prvakinja Kubanka Perez sa 64,76 metara.

ŠAH

Francuski velemajsto­r Maxim VachierLag­rave (30) ovogodišnj­i je osvajač zagrebačko­g turnira Grand Chess Toura održanog u kongresnom prostoru Nacionalne i sveučilišn­e knjižnice. Uz 13 osvojenih GCT bodova pobjedniku je pripala i novčana nagrada od 37,5 tisuća dolara. Drugo mjesto osvojio je bivši svjetski prvak Viswanatha­n Anand. Hrvatski predstavni­k Ivan Šarić podijelio je deveto mjesto s velikim Garijem Kasparovom. (mm)

PLIVANJE

Europsko juniorsko prvenstvo, Rim: Jana Pavalić osvojila je srebrnu medalju na 50 slobodno.