Hrvati marširaju Bundesligo­m, Kovač uvjerljivi­ji i od Bayerna

Čak 14 hrvatskih nogometaša i jedan glavni trener su u Njemačkoj ligi, većina ih ima velike uloge, a neki su u sjajnom naletu

-

NOGOMET

Njemačka liga, 17.kolo: Schalke – Leipzig (Gvardiol odigrao cijelu utakmicu) 1:6, Hoffenheim (Kramarić postigao oba pogotka) – Stuttgart 2:2 Bayern (Stanišić nije ulazio) – Köln (Soldo odigrao cijeli susret) 1:1, Hertha (Šunjić izašao u 46. minuti, Uremović ušao u 46. minuti) – Wolfsburg (trener Kovač, Franjić ušao u 79. minuti) 0:5; talijanska liga, 19. kolo: Lazio – Milan 4:0

U prvoj utakmici polufinala engleskog nogometnog Liga kupa Newcastle United je kao gost svladao Southampto­n sa 1:0 (0:0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Joelinton u 73. minuti. Duje Ćaleta-Car isključen je u redovima Southampto­na u 86. minuti zbog drugog žutog kartona, a Mislav Oršić igrao je za domaće do 57. minute. Uzvrat je za tjedan dana u Newcastleu. Finale je predviđeno za 26. veljače. Drugi polufinaln­i par čine Nottingham Forest i Manchester United.

KOŠARKA

EuroCup: Venecija – Clun (Stipanović 15) 95:90; NBA liga: Phoenix (Šarić 19 koševa, osam skokova) – Charlotte 128:97, LA Lakers – LA Clippers (Zubac šest koševa, osam skokova) 115:133

ODBOJKA

MEVZA liga, muški: Ribola Kaštela – Raiffeisen 1:3

Hrvatska i Mađarska domaćini su FIVB Svjetskog prvenstva u odbojci za žene u kategoriji U19. Prvenstvo će se igrati od 1. do 11. kolovoza u Osijeku u Hrvatskoj te u susjednoj Mađarskoj.

VATERPOLO

Liga prvaka, 6. kolo: Jadran (Kragić 3) – Radnički 10:10

TENIS

ATP Challenger, Ottignies, prvo kolo:

Gojo (Hrv) – Bergs (Bel) 6:1, 7:6 (6); Serdarušić (Hrv) – Hanfmann (Nje) 4:6, 5:7;

ITF turnir tenisačica, Monastir, prvo kolo:

Mrdeža (Hrv) – Grammatiko­poulou (Grč) 1:6, 3:6. Dvoransko prvenstvo Hrvatske, muški – polufinale: Bilješko (Top Spin) – Šimundža (Split) 6:2, 6:3; Bašić (Samobor) – Žmak (Ogulin) 6:4, 6:1; parovi, finale:

Ban/Bašić (Ogulin, Samobor) – Šimundža/ Vukadin (Split, Zagreb) 6:4, 0:6, 11:9; žene – finale: Svetac (Split 1950) – Marić (Iteam) 6:4, 6:1.