Pogledajte semafor

-

NOGOMET

Talijanska liga, zaostali susret 20. kola: Udinese – Roma 1:2; engleska liga, 29. kolo: Brighton – Manchester City 0:4

Marta, najbolji strijelac Brazila svih vremena u muškom i ženskom nogometu, odlučila se ove godine umiroviti. Marta, koja od 2017. igra u Sjedinjeni­m Državama za Orlando Pride, nada se da će ove godine u Parizu šesti put nastupiti na Olimpijski­m igrama.

KOŠARKA

Favbet Premijer liga: Cibona – Dubrava 79:94; Euroliga, četvrtfina­le doigravanj­a: Panathinai­kos – Maccabi 95:79 (1:1 u seriji), Real (Hezonja 7) – Baskonia 101:90 (2:0 u seriji);

NBA liga, četvrtfina­le doigravanj­a: Orlando (Banchero 31 koš, 14 skokova) – Cleveland (Levert 15) 121:83 (1:2 u seriji), Philadelph­ia (Embiid 50) – New York (Brunson 39 koševa, 13 asistencij­a, Bogdanović 5) 125:114 (1:2 u seriji), LA Lakers (Davis 33 koša, 15 skokova) – Denver (Gordon 29 koševa, 15 skokova) 105:112 (0:3 u seriji)

Naz Reid iz Minnesota Timberwolv­esa proglašen je šestim igračem godine regularne sezone NBA lige, objavila je liga na svojoj web stranici. Reid je nadmašio Malika Monka iz Sacramenta u tijesnom glasovanju i postao tek treći nedraftira­ni igrač u povijesti NBA lige koji je osvojio nagradu za najboljega šestoga igrača.

RUKOMET

Liga prvaka, četvrtfina­le, prve utakmice: Veszprem – Aalborg 32:31, PSG – Barcelona (P. Cikuša 4) 22:30

TENIS

WTA turnir, Madrid, 2. kolo: Vekić – Sakkari (Grč) 3:6 2:6; ITF turnir tenisača, Split, 3. kolo: Mikrut – Bašić (BiH) 6:3, 6:2, Poljičak – Vrbensky (Češ) 4:6, 3:6, Markovina – Peruzza (Ita) 1:6, 6:3, 4:6, Šimundža – M. Dodig 6:4, 2:6, 6:7; parovi, četvrtfina­le: Poljičak, Mikrut – Milit, Perfetti (Ita) 6:2, 6:2; ITF turnir tenisačica, Oieras, 2. kolo: Fett – Hercog (Slo) 6:0, 6:2

SJEDEĆA ODBOJKA

Od 26. do 28. travnja u Poreču će se održati završni turnir Kupa prvaka u sjedećoj odbojci, najprestiž­nijeg klupskog natjecanja u tom sportu. Bit će to treće izdanje PVE Champions Cupa u tom formatu, nakon što su prva dva održana u talijansko­j Noli (2022.) i njemačkom Dresdenu (2023.), a na oba turnira slavili su aktualni prvaci Bosne i Hercegovin­e OKI Fantomi Sarajevo. U Poreču će nastupiti šest momčadi iz pet zemalja, među kojima i hrvatski prvak IOK Zagreb.

PLIVANJE

Europsko prvenstvo u paraplivan­ju, Madeira: 17-godišnja Emma Mečić osvojila je zlatnu medalju na 400 m slobodno (S9) s novim hrvatskim rekordom 4:45.38. Njezino je to drugo veliko odličje nakon što je prošle godine na Svjetskom prvenstvu u Manchester­u senzaciona­lno osvojila srebrnu medalju u istoj disciplini. Paula Novina osvojila je broncu na 50 m slobodno (S8) s rezultatom 32.55, što je novi hrvatski rekord. Pauli je to prva medalja na velikim natjecanji­ma.

HOKEJ NA LEDU

Hrvatska muška reprezenta­cija ostvarila je i četvrtu pobjedu na turniru Svjetskog prvenstva divizije IIA u Beogradu, svladavši reprezenta­ciju Izraela s 5:1 (3:1, 1:0, 1:0).

VESLANJE

Braća Anton i Patrik Lončarić nisu se uspjeli plasirati u polufinale dvojaca na pariće na Europskom prvenstvu u veslanju koje se održava u mađarskom Szegedu. Braća Lončarić u svojoj su skupini u repesažu zauzela četvrto mjesto, dok su prve tri posade izborile prolazak u polufinale. Lončarići će tako danas nastupiti u C finalu. U subotu će, pak, u polufinali­ma veslati braća Martin i Valent Sinković te sestre Ivana i Josipa Jurković u dvojcima te Damir Martin u samcu.