Drahoš má v týmu i stoletou dobrovolnici

Prezidentský kandidát představil volební kancelář i nové spolupracovníky. Radí mu Drábová či kapelník The Tap Tap

Dnes Prague Edition - - Z DOMOVA - Jakub Pokorný redaktor MF DNES

Jiří Drahoš se včera dopustil freudovského přeřeknutí, když v jedné chvíli před novináři prohlásil: „Jako nadstranický prezident nebudu říkat, koho volím.“

Jako by se už viděl na Hradě, ale prozatím se usadil v nové volební kanceláři v historickém dvoře Ungelt, pár metrů od Staroměstského náměstí, kde platí nájem 28 tisíc korun měsíčně.

„Ungelt mi vyhovuje. Je v centru a já rád chodím po Praze pěšky. Má nesporně genia loci,“řekl Drahoš. Volební kancelář na prestižní adrese sice není vyloženě infocentrem pro příchozí z ulice, ale Drahoš tam bude držet v pondělí odpoledne hodiny pro veřejnost.

Jeden z nejvýznamnějších vyzývatelů Miloše Zemana pomalu plánuje nejžhavější část kampaně. Už má 110 tisíc podpisů na 19 500 arších.

Příští týden sběr uzavře a kolem 3. listopadu je ponese na ministerstvo vnitra. „Jeden arch nám dorazil až z Austrálie a nejstarší dobrovolnici, která nám je pomáhala sbírat, je 102 let,“uvedl včera Drahoš. Dvojrole Dany Drábové

Ten zároveň představil tým poradců. Jmenoval bývalého šéfa Zentivy Jiřího Michala pro oblast byznysu či kapelníka The Tap Tap Šimona Ornesta pro sociální věci.

Kuriózní je, že mezi nimi uvádí i šéfku Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danu Drábovou, která zároveň figuruje mezi poradci Michala Horáčka. Čerstvě přijal i druhou novinářku do mediálního týmu. Vedle bývalé televizní moderátorky Lenky Pastorčákové mu pomáhá i bývalá zpravodajka rozhlasu z Asie Kateřina Procházková.

Drahoš je momentálně i kandidátem s nejvíce penězi vyčleněnými na kampaň, protože už vybral od dárců 18,9 milionu korun a deset milionů korun již utratil. Michal Horáček je sice miliardář, ale na začátku si poslal na kampaň 11 milionů korun a dary odjinud nebere.

V Drahošově štábu vládne optimismus, protože v druhém kole by podle průzkumů Drahoš dokonce mohl porazit Miloše Zemana.

Michal Horáček za akademikem zaostává, ale u něj zatím dobrá nálada vládne také, protože jeho štáb průzkumům moc nevěří.

„Připravujeme se na první prezidentské debaty,“zmiňuje novinky Horáčkův mediální zástupce Jiří Táborský. Horáček své volební infocentrum otevřel na Národní třídě.

První prezidentské diskuse jsou v kalendáři v první půlce listopadu.

Kromě Horáčka a Drahoše by se v nich mohl objevit kandidát Marek Hilšer, pokud ale za měsíc sežene 20 tisíc podpisů, které mu chybějí.

Nejspíš bude pozván i Pavel Fischer, který kandidaturu oznámil minulý týden a už má potřebných deset senátorských podpisů.

Drahoš včera vyjádřil přesvědčení, že Miloš Zeman nakonec svůj slib nedělat kampaň poruší a minimálně po prvním kole přijde i on.

Foto: Dan Materna, MAFRA

Ungelt Drahoš ukázal novinářům svoji volební kancelář v centru Prahy. Pro voliče tu bude k dispozici jedno odpoledne týdně.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.