Co dělá front desk manager?

Dnes Prague Edition - - PRAHA -

Mnohé pracovní pozice získaly v posledních letech názvy, které znějí výrazně honosněji než v minulosti. Co se za dnes populárními a často inzerovanými pozicemi skrývá?

Jedna z nejfrekventovanějších pracovních pozic v Česku, jejíž název už „zlidověl“. Část uchazečů o práci však stále mate. „Není jim úplně jasné, jaké operace by v takové práci měli na starosti. Operátorem výroby se přitom označují běžné dělnické pozice, jako je například klasická montáž za pásem,“vysvětluje Tomáš Surka, ředitel agentury McRoy.

Název může vyvolat dojem, že po vás budou chtít odbornější práci. Přitom je to poměrně jednoduchá manuální činnost ve výrobě. Spočívá ve vizuální kontrole hotových produktů. Pokud například subdodavatel automobilky vyrábí střešní okna, kontrolor kvality je musí prohlédnout ze všech stran, jestli neobjeví zjevnou vadu. Je to tedy pozice, na kterou je možné poměrně rychlé zaškolení. Velmi často jde o klasickou prodavačku. „Asistentka prodeje dělá v maloobchodním provozu různé činnosti od doplňování zboží přes práci za pokladnou až po uklízení. Je to pozice, na kterou není potřebné žádné vzdělání,“přibližuje Surka.

To je většinou pracovník call centra, který může řešit podněty od zákazníků jiných společností, případně je náplní práce nabídka různých produktů. Především ve druhém případě se jedná o náplň práce, která se dá zvládnout po přibližně týdenním zaškolení.

Název pozice označuje klasickou recepční. Požadavky na uchazeče však mohou být o něco vyšší než u pozic uvedených výše. „Hlavně lepší hotely či větší společnosti vyžadují znalost cizího jazyka, nejčastěji angličtiny. Samozřejmostí by měly být také komunikační schopnosti a příjemné vystupování,“říká Surka. Většina těchto pozic však i přes svůj název není manažerská. Nevyžaduje proto zkušenosti s vedením týmu. (buč)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.