Tipy na víkend. Na dobrou kávu či do kajaku

Dnes Prague Edition - - PRAHA -

Za chutí a vůní medoviny Degustaci několika druhů medovin ze Slovinska je možné zažít ještě dnes a zítra v Medovinárně, kterou najdete v ulici Na Zderaze 14 v Praze 2. Zájem veřejnosti se určitě upře k medovině z lipového a kaštanového medu. Největší specialitou degustace je medovinové šampaňské „peneča medica“. Součástí akce je i soutěž o Nejlepší slovinskou medovinu. Začátky degustace jsou vždy ve 14 hodin a končí ve 20 hodin. Vstupné je 190 Kč. (htl)

Muzeum bude patřit myslivcům K podzimu neodmyslitelně patří myslivecké slavnosti a na jednu takovou se můžete vydat do Národního zemědělského muzea na Letné, které přichystalo ukázky vábení lovné zvěře, přehlídku plemen loveckých psů a k vidění bude i tradiční pasování na myslivce. Program zpestří také ochutnávka zvěřinových specialit, vystoupení Pražského trubačského sboru nebo prodej loveckých potřeb. (ml)

Den evropských kin v Praze V rámci Dne evropských artových kin se diváci dočkají v neděli v předpremiérách toho nejlepšího, co je letos v Evropě k vidění. V pražských kinech Světozor, Aero a Bio Oko budou mít diváci v rámci této akce možnost zhlédnout v předpremiérách snímky Dokud nás svatba nerozdělí (r. Olivier Nakache, Eric Toledano) a Earth: Den na zázračné planetě (BBC, r. Richard Dale, Lixin Fan, Peter Weber). Filmy se v uvedených kinech promítají v době od 15.30 do 20.30 hodin. Více informací najdete na kinosvetozor.cz, či biooko.net. (ps)

artových

Husobraní a Cider Fest na náplavce Mléčná bitva Na smíchovské náplavce se bude v sobotu péci více než 800 hus a cider poteče proudem. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční i moderně pojaté recepty z husího masa, prodej husích specialit, jako jsou husí játra, husí sádlo, husí paštika nebo foie gras. Ochutnávat budete husy pečené, husí kaldoun, restovaná husí játra, husí burger a další. Na Husobraní a Cider Fest můžete vyrazit v sobotu 14. října. (ps)

Prague Coffee Festival 2017 Na šestý ročník Prague Coffee Festivalu zvou organizátoři do Studentské Hybernské – kavárny Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Hybernské ulici. Po oba víkendové dny se návštěvníci mohou těšit na přednášky, ukázky pražení, prezentaci kaváren i jednotlivých baristů, workshopy. Po celou dobu trvání festivalu budou na programu také profesionální degustace vzorků kávy z lokálních i zahraničních pražíren, tzv. cuppingy, nebo milk battle – soutěž v kreslení mléčnou pěnou do kávy. Vstupné je 290 korun, snížená vstupenka stojí 100 Kč. Více informací zájemci najdou na coffeefest.cz. (ps)

Divoká jízda na Vavřineckém potoce Legendární vodácká podzimní akce, na kterou se celou sezonu těší široká vodácká veřejnost, se koná tento víkend na Vavřineckém potoce u Uhlířských Janovic na Kutnohorsku. Trasa závodu od rybníku Vavřinec do Toušic je dlouhá 16 km a obtížnost potoka je klasifikována jako WW II–III. Od církvického mostu nabývá potok na obtížnosti, dosahující až WW III. Než dojedete do cíle cesty, čeká vás Toušická kaskáda. Splutí kaskády je, co se týká obtížnosti, zařazeno do WW IV, a proto se doporučuje jen dobrým, zkušeným vodákům. (ps)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.