V bitvě jedniček draftu zářila šestka. Zacha dal dva góly

Dnes Prague Edition - - SPORT -

TORONTO Městem hokeji zaslíbeným se valila vlna nadšení. Tradiční Toronto Maple Leafs po strastiplných letech, během nichž museli strpět stovky potupných porážek a miliony zlomyslných posměšků, vtrhli do NHL jako mocní dravci a ve středu se chystali na další kořist, na New Jersey Devils.

V utkání se proti sobě postavily jedničky posledních dvou draftů – domácí „wonder boy“Auston Matthews a mistr kliček Nico Hischier v dresu s ďábelským znakem.

Když však diváci zklamaně a předčasně prchali z vyprodaného hlediště v Air Canada Centre do tmy, většina z nich žasla, jakou podívanou jim to jejich hoši předložili.

Málokdo z nich vlastně slyšel pozápasové vyhlášení první hvězdy partie, jíž se stal Pavel Zacha, centr Devils.

Američan Matthews snížil na 3:5 a Švýcar Hischier před zraky svých rodičů předvedl svou zručnost a výbušnost.

Jenže obě opěvované jedničky zastínila česká šestka čili šestý hráč předloňské dražby talentů.

Dvacetiletý Zacha nejprve postrčil Devils do vedení 3:2, když v přesilovce pohotově zakončil svižnou akci švédských kumpánů Johanssona a Bratta.

A v čase 57:21 ještě uzemnil Leafs trefou na 6:3. Hladce vyhrál buly na zadáka Moorea a poté špičkou hole umně tečoval jeho ránu nad lapačku brankáře Andersona.

Už tehdy se stovky schlíplých torontských příznivců neprodleně vydaly směrem k nejbližšímu východu z haly.

Maple Leafs po úvodních třech vítězstvích dostali lekci a jejich věhlasný kouč Mike Babcock na tiskovce rozmrzele prohlásil: „Zadupali nás do ledu!“

Devils opouštěli město na břehu jezera Ontario v povznesené náladě. V minulé sezoně se zhroutili na úplné dno Východní konference, zatímco teď si se třemi výhrami a báječným skóre 16:6 lebedí na její špičce.

Z triumfu se mohli radovat o to víc, že právě do Toronta předloni odešel jejich dlouholetý generální manažer Lamoriello.

Trenér Hynes měl zřejmě dobrý pocit z manévru, při němž ve druhé třetině vyměnil Zachova křídla Halla a Palmieriho za letní posily Johanssona a Bratta, tedy za krajany, kteří si záhy porozuměli navzájem a předevčírem rovněž se statným českým forvardem.

Zacha potěšil Hynese tím, že se ve třetí partii konečně protlačil k zakončení. V předchozích dvou startech sice svědomitě plnil povinnosti, ale ani jednou netrefil branku.

Po střetnutí v Torontu se tak může chlubit jedinečnou bilancí a stoprocentní úspěšností: dvě střely, dva góly. Několikrát se blýskl už v přípravě a v hokejem posedlém městě teď opět naznačil, jaké schopnosti v něm vězí.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.