Dnes Prague Edition

To že je obránce? Kerbr stihl za dva týdny pět gólů

-

Když před čtrnácti dny nastřílel Dukle dva góly a na jeden přihrál, ptali se ho novináři, jestli odehrál životní zápas.

„To asi ne. Ten mám ještě před sebou,“usmíval se Milan Kerbr.

Tušil snad, co ho čeká v dalším utkání, do kterého zasáhne? Poté, co kvůli bolavým zádům vynechal vítězný zápas na Slavii, byl v sobotu liberecký levý bek znovu mezi novináři nejžádaněj­ším mužem. V podještěds­kém derby sestřelil Jablonec hattrickem!

Vzpomenete si, že by ve fotbalové lize někdy krajní obránce ve dvou zápasech nasázel soupeřům pět branek? Kerbr je unikát.

Proti Jablonci řádila hlavně jeho přesná levačka. Nejdřív proměnil penaltu, kterou si sám vybojoval, když trefil Jankovičov­u ruku. Pak před pauzou překonal gólmana Bártu zblízka. A pětadvacet minut před koncem se mu povedla křížná střela z levé strany. Navíc ještě v první půli trefil tyč... I proto ho trenér Jindřich Trpišovský po vítězství 4:1 neváhal pořádně vychválit – podle něj má reprezenta­ční formu.

„Nechci doporučova­t, kdo má být v nominaci, ale myslím, že tak ofenzivníc­h beků je v lize málo,“upozornil. „Milan měl už na jaře dobrou formu a teď má k repre možná ještě blíž. Doufám, že mu to vyjde.“Pokud skutečně Kerbr bude na palubě speciálu, kterým národní tým na začátku listopadu poletí k turnaji do Kataru, bude to z velké části Trpišovské­ho zásluha. To on v něm objevil obránce, i když předtím vytáhlý chlapík s čelenkou a potetovaný­ma rukama nastupoval dlouho na levém kraji zálohy. A původně v lize začínal dokonce na hrotu.

Jako táta, po kterém zdědil křestní jméno i fotbalové geny. Kerbr starší patřil v devadesátý­ch letech k nejlepším útočníkům v lize a v roce 1996 se z Olomouce protlačil do nominace na Euro, kde sice neodkopal ani minutu, ale přivezl si domů stříbrnou medaili.

Syn zatím střelecky zaujal jen v jedné sezoně: před čtyřmi lety zvládl za Slovácko deset gólů. Teď jich má po dvanácti kolech pět, takže by osobní rekord mohl padnout.

„Našlápnuto mám dobře, ale musím být pokorný,“uvědomuje si. „Hlavně se udržet v sestavě.“

To by při současné formě neměl být problém. Branky: 8. Šural z penalty (1:0), 35. Baroš (1:1), 52. Zahustel (2:1), 55. De Azevedo (2:2), 80. Štetina (3:2). Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Wilczek. ŽK: Šural, Costa, Mandjeck, Mareček Granečný, Pokorný. ČK: 66. Granečný (Ostrava). Diváků: 9125. Poločas: 1:1. Sparta: Bičík 2 - Zahustel 3, Hovorka 3, Štetina 2.5, Costa 3 - Biabiany 3.5 (75. Néstor), Mandjeck 3.5 (69. Mareček 3), Rosický 1.5, Sáček 3, Vatajelu 3.5 (46. Janko 3) - Šural 2.5. Trenér Stramaccio­ni. Ostrava: Vašek 2 - Pazdera 2, Pokorný 3, Azackij 3.5, Morgan 2 (85. O. Šašinka) - Sus 2.5 (78. Stáňa), Šindelář 3, De Azevedo 2.5, Hrubý 2, Granečný 4 Baroš 2 (76. Poznar). Trenér Kučera. (ber) střely na branku střely mimo rohy hodnocení

6:4 3:5 5:2 3:2 Branka: 77. Houska. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Černý. Diváků: 3 238. Poločas: 0:0. Olomouc: Buchta 2.5 - Sladký 2.5, Radakovič 1.5, Jemelka 1, Vepřek 2.5 Kalvach 1.5 - Zahradníče­k 3.5 (79. Moulis), Houska 2, Plšek 3 (90.+1 Obročník), Falta 4 (64. Hála 2) - Chorý 3.5. Trenér Jílek. Teplice: Diviš 3 - Vondrášek 2.5, Jeřábek 1.5, Šušnjar 2.5, Krob 2.5 - Soungole 2.5 (88. Haljeta) - Fillo 3, Král 3 (82. Červenka), Kučera 2, Rezek 4 - Vaněček 4. Trenér Šmejkal. střely na branku

4:3 střely mimo 9:2 (doč) rohy hodnocení 4:2 2.5:3.5 Branky: 1. Tecl (0:1), 37. Kerbr z pen. (1:1), 45. Kerbr (2:1), 61. Hybš (3:1), 67. Kerbr (4:1). Rozhodčí: Hrubeš - Hájek, Antoníček. ŽK: Breite, Coufal - Považanec. Diváků: 6 523. Poločas: 2:1. Liberec: Kolář 2 - Coufal 1.5, Kúdela 2, Karafiát 2.5, Kerbr 1 (87. Voltr) - Kulhánek 2 Ševčík 2, Bosančič 1 (71. Folprecht), Breite 2.5, Hybš 2 - Graiciar 2.5 (56. Pulkrab 2.5). Trenér Trpišovský. Jablonec: Bárta 3.5 - Jankovič 4.5, Pernica 3.5, Hübschman 3.5, Zelený 4 - Kubista 3 - Tecl 3, Považanec 3.5 (79. Diviš), Trávník 3.5, Jovovič 3 - Doležal 4 (65. Mihálik 3). Trenér Klucký. (hav) střely na branku střely mimo rohy hodnocení

9:7 8:3 4:8 1.5:3.5