Neviděli jsme nemocného muže

Dnes Prague Edition - - NEWS -

LÁNY Prezident Miloš Zeman řekl na obědě v Lánech politikům ČSSD, že nedopustí předčasné volby, pokud bude v lednu znovu zvolen. „Bavili jsme se o situaci v sociální demokracii, kdy pan prezident avizoval, že jako člověku, který je se sociální demokracií spojen, mu není osud této strany lhostejný,“uvedl statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec, který za prezidentem zamířil spolu s místopředsedou sociální demokracie a dosavadním předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem.

Chovanec po setkání zmínil prezidentův dobrý zdravotní stav, a to dokonce dvakrát, ač na něj nebyl vůbec tázán. O Zemanově zdraví mluvil i Hamáček.

„Pan prezident byl ve velmi dobré fyzické i psychické kondici. Zajímal se o to, jak bude probíhat ustavující schůze Poslanecké sněmovny,“řekl Hamáček.

Zeman podle Chovance podpořil Hamáčkovu kandidaturu na místopředsedu Sněmovny, zato o podpoře Zemana v prezidentské volbě řeč podle obou politiků ČSSD nebyla.

Sociální demokracie podle něj neplánuje podporu vládě Andreje Babiše Sociální demokraté jednali v Lánech s Milošem Zemanem. Pochválili jeho zdravotní stav a ani neplánuje do ní vstoupit. Je připravena pouze podpořit státní rozpočet na příští rok. „Nemyslím si, že je správné blokovat týdny Sněmovnu,“odmítl Chovanec znovu plán šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska, aby si poslanci nezvolili vedení, vláda tak nemohla dát demisi a Zeman nemohl jmenovat Babiše premiérem.

Sociální demokraté přijeli do Lán jako šestí v pořadí, zbývající tři schůzky čekají hlavu státu během tohoto týdne. Zeman postupně zve do Lán zástupce všech stran. — Josef Kopecký

Jan Hamáček a Milan Chovanec navštívili Miloše Zemana. Foto: ČTK

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.